TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Laborantas laborantui nelygu

Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Valdžios kritika – sveikas ir pagirtinas dalykas, nusipelnantis visuomenės pagarbos. Tačiau kai ta kritika sąmoningai prasilenkia su faktais, ji pradeda visuomenei kelti alergiją ir pasipiktinimą.

„Kai premjeras – tik laborantas, žemiau jau lieka tik frajeriai ir dundukai? Lietuvių tauta mielaširdinga – atleistų, o svarbiausia – Lietuva neliktų klaidoje. Bet ar gali laborantas ir dar su stiprėjančiais maniako bruožais pakilti į studentų mylimo profesoriaus aukštumas?

Laborantas nesirengia nei pripažinti klaidos, nei prisiimti atsakomybės. Tik maniakiškai ieško tamsiame kambaryje – ne, ne juodos katės, kaip fizikai teoretikai juokauja, – lango, kurio čia niekada nebuvo“, – apie Andrių Kubilių kas pirmadienį viename dienraštyje pasismagindamas rašo žinomas apžvalgininkas, panašiu metu pats dirbęs laborantu.

Girdėdamas tokias nuomones neapsikentė žinomas Lietuvos fizikas profesorius Bronius Petrėtis, kartu su A.Kubiliumi paskelbęs apie tris dešimtis mokslo darbų. Premjeras A.Kubilius buvo ir kelių mokslinių išradimų autorius.

B.Petrėtis primena, kad iš šimtinę siekiančios 1979–ųjų fizikų laidos tik 5 ar 6, t. y. gabiausieji, buvo palikti katedroje. Ir visi be išimties savo karjerą pradėdavo nuo laboranto darbo, tarp jų ir A.Kubilius.

„Tai buvo retas atvejis, kai kolegos skaičiavimais, tyrimų rezultatais pasitikėdavau šimtu procentų, niekada netikrindavau, – buvusio laboranto, virtusio įtakingu komentatoriumi, prasimanymais “apie negabų laborantą„ stebisi B.Petrėtis. – Jis tikrai buvo gabus, turėjo fizikams būdingą ir būtiną loginį mąstymą. Tačiau tuo pat metu buvo ir be galo sąžiningas, kuklus.“

Klausiamas, ar taip (per)giriamas buvęs studentas ir kolega A.Kubilius neišbarstė tų visų savybių, B.Petrėtis tvirtina visko girdėjęs apie premjerą, tačiau niekas jo nekaltinęs nesąžiningumu. „O sąžinės šiomis dienomis daug kam trūksta. Tik norėčiau palinkėti A.Kubiliui daugiau drąsos – jis per daug kuklus, inteligentiškas“, – apie savo buvusį mokinį sako profesorius.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kritika

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min