Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 5d. 14:51

Leonarda Bivainienė: Ar brangu turėti sveiką ugniagesį?

Leonarda Bivainienė Nuo pat 2005-ųjų, kai pradėtos reorganizuoti pareigūnų sveikatos priežiūros įstaigos, nuolat kyla viešų diskusijų apie tai, ar tai būtina, visokiomis priemonėmis skleidžiama informacija, kad jos tinkamai nefunkcionuoja arba yra labai nenaudingos finansiškai. Matyti, kad kažkam labai reikalinga nuolat ką nors reorganizuoti.

Tik kyla klausimas, ko iš tiesų norima – įstaigų darbo efektyvumo ar vienoje brangiausių Vilniaus vietų, prie Nėries, tarp Žaliojo bei Mindaugo tiltų esančių VRM Medicinos centro pastatų? Juolab kad šie pastatai dabar renovuojami, taigi ir jų vertė labai kyla.

Kaip tvarkomasi su labai gerose sostinės vietose esančiu nekilnojamuoju turtu, žinome ne vieną pavyzdį. Pamenate Raudonojo Kryžiaus ligoninės likimą? Po renovacijos ji iškelta, o turtas pusvelčiui atiteko keliams apsukriems veikėjams. Ar kas paskaičiavo, kiek kainavo ligoninės renovacija? Ir už kiek pastatai privatizuoti?

Mes, dirbantys VMR medicinos centre, dažnai girdime kaltinimų dėl neva prastesnių nei kitur ir netgi brangesnių paslaugų. Tačiau nė vienas toks kaltintojas nesugebėjo pateikti, kuo remtasi, sprendžiant apie paslaugų kokybę. Ekspertais ar žvilgsniu į lubas?

Juokinga, kai sakoma, jog bet kurioje poliklinikoje galima gerokai pigiau nei VRM medicinos centre ištirti pareigūnus. Vėl nesigilinama į paslaugų specifiką, einama paviršiumi, ignoruojant, jog reikalingi specifiniai tyrimai ir kitokia reabilitacija. O tai kitos įstaigos vargu ar suteiks.

Pamąstykime, ar brangu turėti sveiką ugniagesį, policininką ar pasienietį? Galbūt atvirkščiai – valstybei turėtų būti naudinga rūpintis pareigūnais.

Pamąstykime, ar brangu turėti sveiką ugniagesį, policininką ar pasienietį? Galbūt atvirkščiai – valstybei turėtų būti naudinga rūpintis pareigūnais.

Strategiškai mąstančios Europos Sąjungos šalys turi tokius centrus, jos nuosekliai formuoja pareigūnų sveikatos priežiūros politiką ir tai laiko normaliu dalyku. 

Tačiau jeigu puolimo tikslas yra pastatai, tuomet argumentai išjungiami. Vis dėlto dirbti po didinamuoju stiklu nėra lengva, juolab dar mūsų įstaigos medikų atlyginimai yra mažiausi mieste. O medicinos darbuotojų visur trūksta, tad mes rizikuojame prarasti gerus specialistus, kuriuos pavyko suburti po restruktūrizacijos. 

Leonarda Bivainienė yra VRS respublikinės ligoninės darbuotojų profsąjungos pirmininkė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min