2012-06-28 12:13

Saulius Paukštys: Lietuva A, Lietuva B

Nors premjeras, būdingai gaižiai šaipydamasis ir kaip įprasta – be jokių paaiškinimų, pareiškė, kad Seimas, patvirtinęs PVM lengvatas spaudai ir viešajam transportui, elgėsi neatsakingai, o svarbiausia APGAVO ir iškrėtė kiaulystę Vyriausybei, o perbėgėlis R.Dagys gailiai ir nerišliai rypavo apkabinęs mikrofoną apie prapulsiančius milijonus – šis Seimo žygis, nors ir aiškiai papuoštas rinkiminiais žvangučiais – lyg saulės žybsnis lietingoje mūsų padangėje.

Nors ilgus metus buvo šnekama, įtikinėjama ir įrodinėjama, nors per tuos metus bankrutavo daugybė verslo, nors per tuos metus Lietuva neteko milijonų, išgyvenusiems verslininkams gamybą perkėlus į užsienį, o dar daugiau milijonų lietuviškų pinigų nusėdo Lenkijos parduotuvėse – pagaliau, artėjant rinkimams, Seimas ryžosi tarti savo žodį nesidairydamas į gaižų premjero pavidalą. Premjero dejonės, pagraudenimai ir bauginimai ta proga, turbūt jau nieko nestebina.

Stebina tik tai, kad Vyriausybė, beveik visą kadenciją „uoliai dirbusi Lietuvai“, net ir dabar nemato reikalo pasukti galvos ir paieškoti taip trūkstamų godotinų biudžeto milijonų kitur – ne tik PVM žaidimuose.

Na kad ir sustyguojant valstybinių įmonių darbą ir pelningumą. Šeimininkiškai, o ne pagal partinius klanus sudėliojant energetinių įmonių milijardines pajamas ir pelnus. Kad ir įvedant tvarką nelabai prasminguose ministeriniuose „mokymuose“ ir įvairiausių ekspertų veikloje, „turiningose“ komandiruotėse ir keistose, švelniai tariant, švaistūniškos dvasios ministerijų savireklamos kompanijose.

Matyt, vyrauja šventas įsitikinimas – kad apkrovus visus ir visur apraizgius PVM rezginiu – viskas turėtų susidėlioti/susitvarkyti savaime – aišku lentelėse viskas ir susidaugina ir susisumuoja, bet eilinį kartą išlenda realybės jausmo trūkumo „yla“. Ar per tuos metus buvo bent bandymų spręsti paprastų žmonių gerovės problemas, ar pritraukti investuotojų pasiūlant kažkokias išskirtines, naudingas investavimo ir verslo sąlygas? Žinoma, padidinti PVM lengviausias kelias, bet ar dėl to netampame dar labiau neįdomia, užsidariusia ir didžiulius pinigų srautus pro šalį praleidžiančia  šalimi?

Tokius samprotavimus galima turbūt tęsti ir tęsti.

Suprantama, bet koks judesys šiomis kryptimis išderintų tokią įprastą ir nusistovėjusia  tvarką – atsirastų  papildomų problemų ir rūpesčių – daug lengviau juk žaisti PVM žaidimus, nuo kurių skauda tiems – nesvarbiems ir bevardžiams, kažkaip keistai sudarantiems Lietuvą. Įdomu ar tai ta pati Lietuva, kuriai dirba Prezidentė ir Vyriausybės vyrai bei moterys?

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą