Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lina Rimkienė: Rugsėjo pirmoji su nuteistąja

Šaltinis: 15min
0
A A

Lina Rimkienė Ką veikėte šių metų rugsėjo pirmą dieną? Jei esate mokytojas, jaunas tėtis ar mama, atsakymą numanyti lengva – jūs lankėtės vienoje iš Lietuvos mokyklų. Aplinkinių akys tą dieną spindėjo entuziazmu, jie daug šypsojosi ir vieni kitus sveikino mokslo metų pradžios proga.

Tikiu, kad buvote tarp žmonių, kuriais pasitikite. Juk vienu atveju tai – ištikimi ir jau pasiilgti kolegos, kitu – asmenys, kuriems patikite vaikus, savo brangiausią ir nepakeičiamą turtą. Tik tokią rugsėjo pirmąją galiu įsivaizduoti, tokią ją prisimenu iš tų gražių laikų, kai pati lydėjau savo dabar jau studentę dukrą į mokyklą.

Deja, ne visiems lemta turėti tuos gražius prisiminimus. Tai žinau, nes Mažeikiuose yra tokia „Vyturio“ pradinė mokykla, kur rugsėjo pirmąją, kartu su mokytojais, mokiniais ir jų tėveliais, į vieną rankų juostą šiemet susikibo liūdnai pagarsėjusi „tvarkietė“ – mokyklos direktorė Rasa Uščinienė. Pastaroji dar prieš metus buvo nuteista baudžiamojoje byloje už vagystę iš mokyklos biudžeto. Pasigamino už svetimus pinigus savo namams baldelius, už ką buvo STT sulaikyta, o vėliau pripažinta kalta...

Bandau įsivaizduoti, kaip turėtų jaustis „Vyturio“ pradinėje mokykloje dirbantis garbingas mokytojas, kuris suvokia, koks žmogus jam vadovauja. Dar liūdnesnes nuotaikas įsivaizduoju tų, kurie į tokią mokyklą atveda savo vaikus. Juk mokytojas turi būti ne žinias perduodantis prietaisas, o autoritetas ir pavyzdys, kuris formuotų charakterį, ugdytų dorybes, skatintų vaiką visapusiškai tobulėti. Tik ko vaikas gali išmokti mokykloje, kuriai vadovauja už vagystę iš jos teista direktorė?

Bandau įsivaizduoti, kaip turėtų jaustis „Vyturio“ pradinėje mokykloje dirbantis garbingas mokytojas, kuris suvokia, koks žmogus jam vadovauja.

Mažeikių rajono savivaldybės administracija, daugiau nei dešimtmetį vadovaujama socialdemokratų deleguoto Broniaus Kryžiaus, nemato jokio reikalo imtis kokių nors veiksmų R.Uščinienės atžvilgiu.

Neva visi terminai, kai dar buvo galima pareikšti drausminę nuobaudą, yra praleisti. Todėl vietos savivaldybės, kur skaidrumas ir pagarba tėra neaiškūs žodžiai didžiajame lietuvių kalbos žodyne, nuomonė yra trumpa ir aiški: direktorė gali dirbti ir puikiai atlieka savo pareigas.

Ech, o kartais jau imdavo atrodyti, kad korupcija „išeina iš mados“. Štai Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo interneto svetainėje kreipiasi į tautą: „Viešai įsipareigoju siekti skaidrumo visose valstybės gyvenimo srityse. Tai – esminė nuostata ir būtina sąlyga tam, kad išguitume veidmainystę, išvaduotume politiką iš oligarchinių grupių įtakos“.

Neabejoju, kad būtent šios prioritetinės kryptys – skaidrumas ir nesitaikstymas su veidmainyste – yra pagrindinė priežastis, kodėl Lietuvos piliečiai taip gerbia ir palaiko savo Prezidentę. Perrinkdami D.Grybauskaitę antrai kadencijai lietuviai įrodė, kad būti doru ir nuoširdžiu apsimoka. Ne tik prieš savo sąžinę, bet ir prieš visus kitus žmones.

Deja, daugelio nuo didmiesčių nutolusių rajonų valdantiesiems tai nėra aišku. Skaidrumas, kuris turėtų būti savaime suprantamas dalykas, periferiniuose rajonuose yra laikomas netgi keista, neįprasta praktika. Tikrai, tu gal nenormalus, jei negali paimti kyšio?

O kol savivaldybės nėra atskaitingos už savo priimamus korumpuotus sprendimus, patvirtinančius „svarbiausia (savas) žmogus“ sąvoką, tol jokioje srityje nebus įmanoma pasiekti gerų rezultatų. Panašu, kad ir Mažeikiai jau daugiau kaip dvidešimt metų klajoja dykvietėje visai neartėdami link Pažadėtosios žemės...

Dėl vieno dalyko esu tikra – eidami ratu, pasirinkdami vis tą pačią valdžią, išlaikydami vienodą, korumpuotą ir klampų valdymo stilių mes niekada netapsime modernaus, lyderiaujančio miesto gyventojais. Mažeikiai bus pasmerkti amžinai stagnacijai ir nykimui. Todėl linkiu tiek vietos politikams, tiek kitiems miesto gyventojams atsitokėti ir išgirsti pezidentės žodžius. Mažeikiams suklestėti dar nėra per vėlu.

Lina Rimkienė yra TS-LKD Mažeikių skyriaus pirmininkė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min