Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mantas Zakarka: Už savo valstybę kovojame kiekvieną dieną

Šaltinis: 15min
0
A A

Mantas Zakarka Per metus turime keletą svarbių datų, kurios, vienus daugiau, kitus mažiau, tačiau visus nors šiek tiek priverčia susimąstyti apie Lietuvą. Kokia ji turėtų būti, ką mes iš jos gauname ir ką jai duodame, ką mums reiškia laisvė ir kas būtų, jei jos netektume? Kodėl švęsdami kartu jaučiamės vieningi ar kodėl kartais norisi verkti tūkstantinėje minioje giedant Tautišką giesmę.

Liepos 6-oji, valstybės diena, yra viena iš tų ypatingų datų, nudažytų Lietuvos trispalve. Tai lyg dar vienas priminimas, jog turime švęsti Lietuvos nepriklausomybę ir valstybingumą, kurį galime minėti laisvai ir nevaržomai.

Deja, dar atsiranda žmonių, kuriems nenusibodo skųstis, jog pilietiškumas Lietuvoje yra labai žemas, viskas yra blogai, gyvenimas negerėja.

Deja, dar atsiranda žmonių, kuriems nenusibodo skųstis, jog pilietiškumas Lietuvoje yra labai žemas, viskas yra blogai, gyvenimas negerėja, o jaunimui laisvė, valstybė ir joje vykstantys procesai visai nerūpi.

Taip, mes, jauni žmonės, nekovojome už laisvę, nedalyvavome kuriant naujos pilietinės visuomenės pagrindus – viską žinome iš istorijos knygų ir pasakojimų, tačiau šiandien už savo valstybę kovojame kiekvieną dieną.

Užtenka žvilgtelėti į jaunimo organizacijų veiklą, kuri kasdien ugdo daugybę pilietiškų, atsakingų, savo valstybę mylinčių jaunų žmonių. Būdamos be galo skirtingos jos vis tiek sugeba susivienyti ir ieškoti problemų sprendimų, kurie yra svarbūs mums visiems.

Ne kas kitas, o tos pačios jaunimo organizacijos yra pagrindinės didžiausių pilietinių akcijų organizatorės. Ne vienas tikriausiai segėsi neužmirštuolės žiedą, nešė kilometrinę Lietuvos vėliavą ar rišo trispalvę apyrankę ant Gediminaičių stulpų. O jei dar pagalvotume apie visus tuos, kurie kasdien sąžiningai dirba, kuria mūsų aplinką ir pasaulį stebiną savo darbais, taip garsindami Lietuvą.

Stovėdamas kiekvienos valstybinės šventės ar minėjimo metu, apsidairau ir matau, kad daugumą sudaro būtent jauni žmonės, kurie pasipuošę lietuviška atributika švenčia, jog gyvena Lietuvoje ir kasdien laisvai gali kurti bei atrasti daug naujo.

Visa tai – kasdienė ir nesibaigianti kova už Lietuvą, už jos išlikimą ir stiprėjimą, už vienybę ir suvokimą, kad laisvė yra svarbiausia, ką turime. Taigi, liepos 6-ąją kartu giedant Tautišką giesmę, linkiu visiems jausti tą gerą vienybės jausmą, kuris niekada neleis nustoti kovoti už savo valstybę. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min