Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mečislovas Zasčiurinskas: Jei mažiau gertų, tai ir pensijos pakaktų?

Šaltinis: 15min
0
A A

Mečislovas Zasčiurinskas Ko gero, tokią senovinę išmintį šiomis dienomis galime išgirsti kone kiekvienoje Lietuvos troboje. Siūlymas iš padidinto akcizo alkoholiui kompensuoti dalį per krizę nusavintų pensijų atrodo ne tik kaip pastangos gerinti žmonių gyvenimą, bet ir kaip skatinimas girtuokliauti. Antra vertus, brangesnis alkoholis, galbūt, ir sumažintų pražūtingai išplitusį svaigalų vartojimą, tačiau tuo pačiu nepadidintų surenkamo akcizo kiekio ir nepagelbėtų skurstantiems pensininkams. Ir kaip tada? Ar bus pensininkams ramiau laukiant pažado įvykdymo?

Ar iš padidinto akcizo alkoholiui reikėtų kompensuoti pensijas, šiandien aršiai svarstoma viešumoje. Atrodo, kad mažumą sudaro teigiantieji, kad pensijų grąžinimui turėtų būti panaudotos kitos – moralesniu keliu, o ne iš spekuliacijos svaigalais įgytos lėšos. Nors moralinis apsisprendimas dėl paprastų žmonių – pensininkų dar pernai pilnai buvo pademonstruotas priimant ir pasirašant Biudžeto įstatymą, kuriame nebuvo numatyta jokių lėšų, iš kurių būtų kompensuojamos pensijos.

Dabar jau pasirašytame ir galiojančiame Biudžeto įstatyme nebeliko vietos vieninteliam konkrečiam siūlymui pensijas (ypač dirbantiems – jiems buvo atimta daugiausiai) kompensuoti, įvedant vakarų Europoje priimtą privačių pensijų kaupimo schemą, kai valstybė jos nefinansuoja, o privatus pensijų kaupimo verslas finansuojamas tiesiogiai pačių piliečių. Eidama tuo keliu kaip buvo siūloma, Lietuva iš karto turėtų virš 600 mln. lLitų. Ir biudžetas, net ir nudžiugindamas sunkiai galą su galu suduriančius Lietuvos piliečius su euro įvedimu, galėtų pilnai kompensuoti atimtas pensijas dirbantiems pensininkams, pradėti didinti pensijas kitiems, atstatyti sumažintus atlyginimų dydžius. Ir avis (mažas pajamas gaunantys Lietuvos piliečiai) būtų saugi, ir vilkas (biudžetas su euro įvedimu) būtų sotus.

Valstybė toliau šeria privačius pensijų fondus visų mokesčių mokėtojų lėšomis, o pinigus pensijoms žada uždirbti iš girtuoklių.

Gaila, bet šiandien turime tą, ką turime – valstybė toliau šeria privačius pensijų fondus visų mokesčių mokėtojų lėšomis, o pinigus pensijoms žada uždirbti iš girtuoklių.

Antra vertus, ryškėja ir dar vienas tokių „girtų pensijų“ aspektas – gaudami kiek didesnes nei ligi šiol pensijas, svaigalais piktnaudžiaujantieji neturėtų ženkliai pajusti alkoholinių gėrimų pabrangimo. Galutiniame variante išeina, kad girtuokliaujantis pensininkas nepajus jokio pagerėjimo, net jeigu ir gaus dalinę kompensaciją. Iš esmės – už pabrangusius svaigalus.

Taigi, gerbiamieji, kaip kompensuoti pensijas, jei ligšioliniai sprendimai svirduliuoja ties sveika nuovoka?

Mečislovas Zasčiurinskas yra Seimo Darbo partijos frakcijos narys

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min