Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 19d. 14:42

Milda Bartašiūnaitė: Ar garbės gali būti per daug? (Atviras laiškas)

Taip, ponia Dalia, klausimas jums. Jūs, kaip ir kiti libsąjūdiečiai, susitarėt nekomentuoti akivaizdaus švietimo ir mokslo ministro bandymo pasukti kairėn (oi, kaip tai nedera sveiko proto dešiniesiems), nes kažkokiai, atsiprašant, Bartašiūnaitei bus per daug garbės?

 

Ponia Dalia, artėja rinkimai, tad kai kurie politikai gatavi nusimauti paskutines kojines, kad tik nemokamai pakliūtų į brangų eterį. Kodėl jums nepasinaudojus atkištų mikrofonų bei diktofonų jūra ir nerėžus taip jūsų elektorato pamėgtų kalbų apie nacionalines vertybes, koks politikas turi būti sąžiningas, atviras visuomenei ir, be jokios abejonės, atsakingas. Kaip žmogų privalu vertinti pagal jo darbus, žodžius, bet ne pagal užimamus postus...
Per daug garbės, sakot.

Žinot, kad Lietuvoje, kas antram žemiau skurdo gyvenančiam žmogui per tokius „atsakinguosius“ nieko daugiau ir neliko kaip garbė bei orumas. Mes iš paskutiniųjų su gramžtuku prisigremžiam likusius garbės ir orumo likučius, nes tik taip galim išgyventi dar vieną dieną, nepasileidę sau kulkos į smilkinį. Tuo labiau kad Graikijoje pensininkai jau demonstruoja, kaip tai padaryti.

Ponia Dalia, jei sėdėdama Seime jūs nelabai suvokiate, kas Lietuvoje darosi, gal paskaitykite dienraščių antraštes? O gal tai taip pat mums bus per daug garbės, jei pradėsite domėtis, kaip gyvena, pavyzdžiui, daugiavaikės ar jaunos šeimos?

Nors... kas iš to domėjimosi. VTEK su garsiuoju „aštuntuku“ taip pat domisi ir ant kilimėlio kviečia „galimai“  susikompromitavusius politikus. Juos tardo, reikalauja pažymų, rengia išvadas, spaudos konferencijas... KAS IŠ TO?

Ar nors vienas komisijos išviešintas kostiumuotas dėdė dabar „ilsisi“ kameroje su kvadratine saule? Ar nors vienas pavogtas litas buvo sugrąžintas į biudžetą, o tiksliau, jo skylę? Ar nors viena pilaitė konfiskuota už nelegaliai išplautus milijonus? Kokios naudos atneša tos įtempto siužeto serialo dalys per vakaro žinias? Situacija valstybėje negerėja. Priešingai, susitvenkia dar daugiau erzelio, nepasitenkinimo bei nepasitikėjimo.

Ponia Dalia, negi nesuvokiate, kad jūs, valdininkai, jau seniai niekam garbės nedarote? Jūs paprasčiausiai mus niekinate. Ne tik skambiais epitetais, bet ir stengdamiesi pridengti bei išsukti „savo“, akivaizdžiai susikompromitavusių, politikų uodegas. O per kiekvienus rinkimus tokių  nuogų užpakalių juk atsiranda vis daugiau. Ar pakaks 8 milijonų iš biudžeto tuos subingalvius pafotošopinti taip, kad spalvinguose plakatuose jie virstų padoriai atrodančiom galvom?

Ponia Dalia, tikriausiai jums dabar ne mano viešas laiškas rūpi. Šiuo metu partijos vadai prisamdę geriausių reklamos specialistų, kurie skaito paskaitas apie viešo kalbėjimo meną, moko kandidatus, kaip išsisukti nuo nepatogių klausimų (jūs šioje lekcijoje kaip pirmūnė galite ir nesilankyti), net patarinėja, kokio formato raidės turėtų

Luko Balandžio nuotr. /Mildos Bartašiūnaitės gautos SMS žinutės
Luko Balandžio nuotr. /Mildos Bartašiūnaitės gautos SMS žinutės

būti ant lankstinukų. Jei žiūrėti iš šono, tai rinkimų kampanija labai primena dovaną, kurią gauna rinkėjas už jo paties pinigus. Net ne dovaną, o spalvotą muilo burbulą, kuris gražiai pučiamas sprogs, užsidarius paskutinei balsadėžei.  Sakau, gal verčiau už tuos pinigus vaikų žaidimų aikštelių visoje Lietuvoje įrengtumėt. Neapsimoka? Nepilnamečiai nebalsuoja? Aaaa...

Ponia Dalia, mat jį šunes, nedarykite garbės man, kažkokiai, atsiprašant, Bartašiūnaitei. Ir toliau nedarykite garbės savo partijai, taip vikriai atsukinėdama nugarą žurnalistams. Bet būkit gera, nebekalbėkite daugiau apie jokias nacionalines vertybes, nes iš jūsų lūpų tai skamba kažkaip niekingai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min