Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neerzink, bet ir nemelžk

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Artėjant sunkiausiam krizės metui, kai žmonių kišenes ims tuštinti mokesčiai už šildymą ir dar skurdesnis jų darbdavių biudžetas, ekonomistai baiminasi, kad Lietuvos vežėjų blokada prie Rusijos sienos tėra tik pirmieji ženklai Rusijos ketinimų, galbūt net specialiai suplanuotų, suduoti dar vieną smūgį vos kvėpuojančiam Lietuvos ūkiui.

Daliai gamybininkų Rusijos rinkos užsidarymas bus tiesiog pražūtingas. Priežasčių, kodėl ši rinka užsidaro, gali būti daug. Yra netgi manančių, kad Rusijos muitininkų griežtumas labai sutampa su prieš kelias savaites gal ir nelabai visų pastebėtu įvykiu, kai į Lietuvą buvo neįsileistas toks Kremliaus propagandistas Modestas Kolerovas. Mums jis nelabai reikšmingas, Maskvai turbūt taip pat, bet po ilgesnio laiko tarpo šio veikėjo drama traukinyje prie Lietuvos sienos galėjo būti labai geras pretekstas Lietuvą pamokyti mandagumo.

 Juolab toje diskusijoje, į kurią jis važiavo ir kurioje dalyvavo telefonu iš Kenos geležinkelio stoties, buvo aiškiai pasakyta – nesikiškite į Gruzijos, Ukrainos, Moldovos reikalus, ir viskas bus gerai. O čia kaip tyčia – Rusijos ir Gruzijos karo metinės, kurių proga Gruzijos vėliavomis lietuvaičiai mojavo Rusijos ambasadoriui tiesiai po nosimi.Kai prieš akis nedarbo šmėkla, žmonėms vertybiniai reikalai – paskutinėje vietoje. 

Ir, žinoma, šitaip sutapus įvykiams, girdisi daug nepasitenkinimo balsų, kad be reikalo mes savo kaimynę erziname. Iš kitos pusės yra lygiai tiek pat aiškinančių, kad valstybė, kuriai galima nurodinėti, kaip elgtis ir ką daryti, galiausiai bus nieko verta savo piliečių akyse. Kai prieš akis nedarbo šmėkla, žmonėms vertybiniai reikalai – paskutinėje vietoje. Bet eilinį kartą Rusijai imantis sankcijų prieš Lietuvą ar bet kurią kitą Baltijos šalį ar netgi Lenkiją, prisimenu pokalbį su lietuviais verslininkais, dirbančiais Rusijoje arba su Rusija.

Prisispyrę žurnalistai klausinėjo, kodėl jie vis dar ten, nors ir rizika didesnė, ir jų verslas nuo politikos priklauso. Gal vis dėlto verta persiorientuoti į Vakarus, pas patikimesnius partnerius?
Ir visi kaip vienas atsakė tą patį: „Bet užtat čia pelnas – dvigubas, trigubas, o kartais net ir keturgubas. Kur geriau rasi?“  

Krizės sąlygomis, kai kiekvienas griebiasi šiaudo, valdžios pareiga tų šiaudų bent jau nelaužyti. Bet ši eilinė Rusijos ir Lietuvos santykių krizė vis dėlto verta daug gilesnių apmąstymų nei paraginimų neerzinti meškos. O gal reikėtų jos ne tik neerzinti, bet ir nemelžti?

Komentarai
Temos Rusija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min