Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nužengę nuo pjedestalo? Kyla abejonių…

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Iš pradžių bandyta neigti.

Neigti, kad Lietuvoje yra žmonių, kurių neįtikina naujosios Vyriausybės mokesčių politika, net jei ji tokia yra būtinų būtiniausia.

Paskui buvo bandoma sakyti, kad mitinguotojai elgėsi gerai, bet štai chuliganai, riaušininkai yra blogis, kuris nori sukompromituoti naują Vyriausybę.

O šalia kaltąja paskelbta žiniasklaida, esą provokavusi riaušes ir rodžiusi vaizdus iš Rygos ar Sofijos, kaip atrodo, kai yra siaubiamas viešasis turtas ir niokojamos valdžios įstaigos.

Po kelių dienų Andrius Kubilius, premjeras, nedrįsęs išlįsti iš premjero kabineto tada, kai prie Vyriausybės susibūrė minia profsąjungiečių, po riaušių atgailavo – nemanęs, kad taip greitai taikus mitingas galįs virsti riaušėmis. Dar po kelių dienų ėmėsi taisyti kai kuriuos įstatymus ir koreguoti mokesčių naštą patiems vargingiausiems.

Arūnas Valinskas, kuris kartu su opozicijos lyderiu Gediminu Kirkilu mitingo dieną Seimą iškeitė į prabangius pietus viename sostinės restoranų, surašė net aštuonių punktų programą, tarsi atgailą už valdančiųjų aroganciją: neduosime pinigų Valdovų rūmams, atsisakysime dalies arba viso atlyginimo ir taip toliau.

Bet ar tikrai krizės išgąsdintiems žmonėms to reikia? Ar reikia populizmu atmieštos ir visiškai nenuoširdžios atgailos?

Tikrai vargstančiam žmogui, kurį baimė išvijo į gatvę, reikia supratimo ir aiškumo. Reikia diskusijų su juo, kalbėjimo, aiškinimo ir, svarbiausia, solidarumo – juk kai yra sunku visiems, išgyventi lengviau.

Bet diskusija po riaušių pakrypo ne ta linkme – visą dėmesį susiurbė ne išties
vargstantys žmonės, kuriems dėl krizės bus dar sunkiau išgyventi ir todėl būtinos didžiulės valdžios pastangos jų nenustumti į visišką užribį, o chuliganai, kurie daužė Seimo langus šiaip, dėl smagumo.

Iki šiol kalbama, kaip elgėsi policija, ar tinkamai gynė Seimą, žarstomos pagyros jų viršininkams. Dar ieškoma kaltų už riaušes ir vieną dieną juo įvardijamas Algirdas Paleckis, kitą – „VP dešimtukas“.

Štai kodėl atrodo, kad jokių išvadų nebuvo padaryta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min