TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Osamos bin Ladeno pašalinimas problemos neišspręs

Šaltinis: 15min
0
A A

Osamos bin Ladeno šalininkai Pripažintas Pakistano rašytojas ir žurnalistas, ilgametis Pakistano bei Afganistano ekspertas Ahmedas Rashidas išdėstė savo nuomonę JAV pajėgoms nukovus Osamą bin Ladeną.

Osamos bin Ladeno nužudymas nereiškia karo su terorizmu pabaigos. Faktiškai neabejojama, kad du dešimtmečius terorizmo simboliu laikyto O.bin Ladeno mirtis paskatins džihadistų grupes keršyti.

„al-Qaeda“ visame pasaulyje turi rėmėjų, kurie norės atkeršyti už O.bin Ladeno mirtį ir tai darys įvykdydami savižudžių išpuolius. Nemanau, kad svarbiausio „al-Qaedos“ simbolio pašalinimas lems visuotinį džihadistų sukilimą, tačiau tikiu, kad susidursime su norinčiais keršyti ir tai darančiais. Tai nebus pasaulinio masto judėjimas, tačiau įvairiose valstybėse atsiras žmonių, norėsiančių atkeršyti ir tai įgyvendinsiančių.

Vis dėlto pagrindinio didžiausio teroristinio tinklo „al-Qaeda“ ideologo pašalinimas neabejotinai suduos smūgį pačiai organizacijai. O.bin Ladenas buvo labai svarbus šio judėjimo simbolis ir įkvėpimo šaltinis, todėl jo mirtis turės labai didelę įtaką organizacijai. Jis suduos skaudų psichologinį smūgį viso pasaulio islamistams kovotojams. Tai labai svarbi akimirka, kurią tiek Vakarų valstybių, tiek musulmoniškų šalių vadovai turi išnaudoti daug griežčiau pasisakydami prieš ekstremizmą ir šviesdami savo žmones apie jo pavojus.

Be to, netrukus „al-Qaedos“ viduje prasidės kova dėl valdžios, mat antrasis pagal svarbą teroristinio tinklo žmogus, egiptietis Aymanas al-Zawahiris, dažnai vadinamas judėjimo „smegenimis“, nėra taip mėgiamas daugybės organizacijos narių ir jos rėmėjų. Taip pat manau, kad dabar „al-Qaeda“ pasitrauks į pogrindį ir kaip organizacija taps nebe tokia efektyvi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min