Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 31d. 10:32

Petras Auštrevičius: „Baltojoj meškoj“ kalintis O.Sencovas yra vertas Sacharovo premijos

Petras Auštrevičius Olegas Sencovas yra žmogus, kuris kovojo už Ukrainos ir Krymo, o dabar – už daugiau nei 70 Rusijoje ir okupuotame Kryme esančių politinių kalinių – Ukrainos piliečių – laisvę. Olegas yra žmogus, kuris už tą laisvę kovoja pats įkalintas Sibiro šiaurėje, kalėjime „Baltoji meška“.

Olegas yra žmogus, kurio Putino režimas bijo taip, kad ne tik sufabrikavo kaltinimus, nuteisė 20 metų ir atėmė Ukrainos pilietybę, bet ir uždarė jį už poliarinio rato, per 4 tūkstančius kilometrų nuo Maskvos.

Nedvejodamas pateikiau O.Sencovo, ukrainiečių režisieriaus ir aktyvaus Maidano dalyvio, kandidatūrą šiųmetei Europos Parlamento Sacharovo premijai. Esu tikras, kad kolegos Europos politikai parems iniciatyvą, nors šios garbingos premijos, kaip įprasminimo kovos už laisvę ir žmogaus teises, vertų kandidatų tikrai yra ne vienas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Olehas Sencovas Rusijos kalėjime
AFP/„Scanpix“ nuotr./Olehas Sencovas Rusijos kalėjime

Bet Olego pripažinimas svarbus, nes pasiųstų žinią ne tik Putino režimui, bet ir pasauliui, kuriame šiais laikais taip greitai viskas pasimiršta. Olego laukia šeima, du vaikai. Prieš ketverius metus, veždamas maistą į Krymą žalių žmogeliukų apsuptiems Ukrainos kariškiams Olegas negalvojo, kad „baltoji meška“ susiras jį gimtinėje, prie Juodosios jūros.

Sacharovo premija Olegui Sencovui primintų pasauliui, kad Krymas buvo ir turi likti nepriklausomos Ukrainos dalimi, kad Rusijoje yra ne vienas ir ne du, o šimtai politinių kalinių – Ukrainos ir pačios Rusijos piliečių. Olegas Sencovas yra sąžinės kalinys, koks kažkada buvo ir disidentas Andrejus Sacharovas.

Petras Auštrevičius yra Europos Parlamento narys, liberalų ALDE frakcijos EP narys, EP Užsienio reikalų komiteto narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:26
00:26
00:47

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min