Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 11d. 12:49

Petras Auštrevičius: „Europos Komisija sutinka, kad koronavirusas – ne priežastis peržiūrėti ES sankcijas Rusijai“

Petras Auštrevičius Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, atsakydami į europarlamentaro Petro Auštrevičiaus kreipimąsi, sutinka, kad šiuo metu nėra pagrindo svarstyti ES sankcijų Rusijos Federacijai peržiūrą. Tokia Europos Vadovų Tarybos ir Europos Komisijos pozicija europarlamentarui perduota atsakant į P. Auštrevičiaus ir grupės Europos Parlamento narių kreipimąsi.

„ES taikomos sankcijos neapsunkina Rusijos galimybių kovojant su koronaviruso pandemija. Papildomai atkreipiame dėmesį, kad Europos Komisija toliau palaiko iniciatyvas teikti pagalbą nepriklausomoms visuomeninėms organizacijoms, paremiant labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes ir labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiuosius Rusijoje.

Visas šiuo metu taikomas sankcijas nuolatos stebime ir vertiname. Bet kokį sprendimą dėl sankcijų pratęsimo, koregavimo ar naikinimo priima Europos Vadovų Taryba, remdamasi įrodomais pokyčiais Rusijos Federacijos politikoje. Šiuo aspektu mes pritariame Jūsų laiške išdėstytai pozicijai, kad nėra jokio esminio progreso įgyvendinant priimtus Minsko susitarimus, taip pat nėra pokyčių Rusijos Krymo pusiasalyje vykdomoje politikoje“, – rašoma Europos Vadovų Tarybos pirmininko Ch. Michelio ir Europos Komisijos pirmininkės U. von der Leyen atsakyme.

Rusija ir toliau mėgins manipuliuoti Europos Sąjunga, prisidengdama koronaviruso krize ir kitais motyvais.

Europos Parlamento frakcijos „Renew Europe“ narys P. Auštrevičius, einantis EP Užsienio reikalų komiteto nario pareigas, sveikina Europos Vadovų Tarybos ir Europos Komisijos poziciją.

„Neturiu abejonių, kad Rusija ir toliau mėgins manipuliuoti Europos Sąjunga, prisidengdama koronaviruso krize ir kitais motyvais. Būtų klaida pasiduoti šiems žaidimams.

Tol, kol Rusija nepripažino savo agresyvių veiksmų Ukrainoje bei nesiėmė veiksmų žalai atitaisyti, Europos Sąjunga privalo tęsti sankcijų taikymą Rusijos valdžiai, jos pareigūnams bei visiems atsakingiems asmenims“, – sako P. Auštrevičius.

Petras Auštrevičius, europarlamentaras, Europos liberalų ir demokratų frakcijos „Renew Europe“ narys EP


Informacijos viešinimas bus apmokėtas iš EP Renew Europe group sąskaitos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min