2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Petras Auštrevičius: Mokesčių reformos agrologika

1 milijardą „į rankas“ po mokesčių „reformos“ žmonėms žadėjusi valstiečių Vyriausybė buvo pamiršusi apie valstiečių Seimą. O jo esminė užduotis – užtampyti politinius oponentus per įvairaus plauko parlamentines komisijas ir tirti, tirti, tirti. Geriau vienas „šimtmečio“ vertas tyrimas, nei viena mokesčių reforma, – kaip pasakytų agrologikos šaukliai.
Petras Auštrevičius
Petras Auštrevičius / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Ir valstiečių karvei aišku, kad žmonės suskaičiuos iki 100, bet nesuskaičiuos iki milijardo. Imkit ir pasitikrinkit, ar po reformos jums „į rankas“ bus milijardas, ar tiek, tik be kelių nulių?

Todėl taip „lengvai“ ta mokesčių reforma Seime ir skinasi kelią. Jau išsityčiota iš privataus pensijų kaupimo idėjos, o mokesčių apjungimo planuose toks jovalas, kad pavargsite skaičiuoti, kiek ir kas turima „omeny“.

Sakot, „Sodros“ įmokų lubos, mažesni mokesčių tarifai dirbantiems? Žiūrėkit į naujai Mokesčių inspekcijos bei „Sodros“ paskelbtą skaičiuoklę ir pasitikrinkit, kiek susimoka stambūs ir ne tokie stambūs Lietuvos ūkininkai, ir kiek mokate Jūs. Riestainis valstybei, kai net bedarbiai „Sodrai“ moka daugiau.

Ir vėl – galima valstiečių karvės klausti, ar pati mokesčių reformos idėja yra problema? Ne, bėda yra tos reformos įgyvendinimo būdai.

Sakiau anksčiau ir galiu pakartoti – nebus Lietuvoje visuotinio ir Nacionalinio susitarimo dėl mokesčių, nebus ir jokios naujos mokesčių sistemos. Nuo pat pradžios buvo aišku, kad valdančiųjų norai reformuoti šalies mokesčius yra pasmerkti žlugti dėl vienos esminės priežasties: nebuvo net simbolinio mėginimo išdiskutuoti ir susitarti visiems. Tiek šios valdžios pozicijai ir opozicijai, tiek išorėje – su pilietine bendruomene, nevyriausybinėmis organizacijomis. Kita vertus, gal toks ir buvo tikslas – išsikelti populistinius lozungus ir po to konstatuoti, kad vis dėlto reforma neįmanoma?

Faktas, kad po ateinančių rinkimų nauja valdžia vėl imsis naujų reformų. Ir galvą vėl skaudės visiems, jei bus lipama ant to paties grėblio.

O galėjo, galėjo mūsų valstybės vadovas, prezidentė, dar prieš skaitydama metinį pranešimą apie vargus valstybėje, susikviesti visas šio Seimo parlamentines frakcijas prie vieno stalo. Ir pasakyti – susitarkite dėl svarbiausių mokesčių dalykų, aš jums padėsiu, patarpininkausiu. Ne, to nebuvo ir turbūt jau neverta laukti. Politinė lyderystė ir platesnė atsakomybė už valstybę – ateities kartoms.

Petras Auštrevičius yra Europos Parlamento narys, liberalų ALDE frakcijos EP narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min