Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Povilas Mačiulis: Kauno savivaldybė pramiegojo turizmo galimybes?

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Povilas Mačiulis Per 2007-2013 metų laikotarpį miestas pagal Europos Sąjungos paramos sumą skirtą vienam gyventojui liko autsaideriu, į priekį užleisdamas ne tik sostinės, bet ir Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus savivaldybes.

Visoms šalies savivaldybėms ši vasara ypatingai svarbi. Rengiami investiciniai projektai, miestų vadovai pluša ministerijose, teikiami pasiūlymai nacionalinėms strategijoms. Šis laikotarpis – savivaldybių pasiruošimas 2014-2020 metų Europos Sąjungos finansavimo laikotarpiui.

Ar Kauno vadovai pasirengę pabusti iš snaudulio ir nepakartoti praeities klaidų? Šiuo metu visapusiškai palyginti savivaldybės pasiruošimą yra sudėtinga, tačiau jau galima atrasti keletą iškalbingų faktų.

Kovo mėnesį Vyriausybė patvirtino Lietuvos turizmo plėtros 2014-2020 m. programą. Remiantis šiuo strateginiu dokumentu, nustatomi valstybės ir ES struktūrinių fondų finansavimo prioritetai turizmo sektoriui. Peržiūrėjus programoje įvardintą finansuojamų objektų sąrašą, susidaro įspūdis, kad Kauno atstovai šio dokumento rengime visiškai nedalyvavo.

Tarp finansuojamų Turizmo traukos objektų nėra nei Kauno pilies, nei Kauno tvirtovės VI forto, nei Soboro (Šv. Mykolo Arkangelo Kauno įgulos katalikų bažnyčios). Strategijos kūrėjo liko nepastebėta tarpukario modernistinė architektūra, senamiestį puošiantis gotikinių pastatų ansamblis, bei kiti potencialūs turizmo traukos šaltiniai.

Tarp finansuojamų Turizmo traukos objektų nėra nei Kauno pilies, nei Kauno tvirtovės VI forto, nei Soboro (Šv. Mykolo Arkangelo Kauno įgulos katalikų bažnyčios).

Kauniečių jau nestebina, kad antrą kadenciją žadamus Kongresų rūmus meras laiko pagrindiniu miesto prioritetu. Apie tai, kad miesto savivaldybė visiškai neteikė pasiūlymų šalies turizmo plėtros programai, byloja ir tai, jog finansuojamų turizmo projektų sąraše šių rūmų net nėra.

Pamiršo pasiūlyti? Sunku pasakyti, tačiau valstybės turizmo plėtros strategijoje Kauno valdžios išsvajotus rūmus numatyta statyti... Vilniuje. O tai jau visiškas Kauno savivaldybės fiasko.

Kauno valdžia jau pramiegojo šalies pagrindinio turizmo sektoriaus plėtros strategijos rengimą. Ar miesto vadovai neužmirš pateikti savo siūlymų ir atstovauti kauniečių interesus rengiant Lietuvos kultūros, aplinkos apsaugos, sporto, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitų sektorių finansavimo dokumentus?

Jeigu pramiegos ir šių strateginių dokumentų rengimą, beliks Kauno vadovams tik kartoti tradicija tapusią frazę „Vyriausybė per mažai dėmesio skiria Laikinąjai sostinei“...

Povilas Mačiulis yra Kauno miesto tarybos „Vieningo Kauno“ frakcijos seniūnas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min