Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradžiamokslis apie atostoginius

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Internete galime rasti daugybę komentarų, kaip skaičiuojami atostoginiai. Tačiau niekur nerašoma, kas tai. Atostoginiai nėra priemoka prie gaunamo atlyginimo. Kalbant labai paprastai, tai tas pats atlyginimas, mokamas už dienas, kurias galite neiti į darbą.

Atostoginiai apskaičiuojami pagal pastarųjų 3 mėnesių pajamų vidurkį (įvertinant ¼ metinių ar /ir vienkartinių premijų, gautų per pastaruosius 12 mėn., dalį) ir privalo būti išmokėti darbuotojui ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios. Jei atostoginiai neišmokami laiku, po 7 kalendorinių dienų nuo atostogų pradžios turi būti skaičiuojami delspinigiai – po 0,06 proc. nuo būtinos išmokėti sumos už kiekvieną pavėluotą kalendorinę dieną.

Darbuotojui pakeisti atostogų pinigine kompensacija įstatymas neleidžia, t. y. jei šiemet nusprendėte neatostogauti tikėdamiesi už tai gauti atostoginių – veltui.

Darbo užmokestis, priklausantis darbuotojui iki atostogų pradžios, mokamas bendrąja tvarka, t. y. įprastą atlyginimų dieną, bet gali būti išmokėtas ir anksčiau, t. y. su atostoginiais pinigais.

Darbuotojui pakeisti atostogų pinigine kompensacija įstatymas neleidžia, t. y. jei šiemet nusprendėte neatostogauti tikėdamiesi už tai gauti atostoginių – veltui. Tačiau išeinant iš darbo išmokamas darbo užmokestis už išdirbtą ir neatlygintą laikotarpį bei kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas.

Kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas išmokama nutraukiant darbo sutartį neatsižvelgiant į sutarties terminą. Kompensacijos dydis nustatomas pagal nepanaudotų kasmetinių atostogų, tenkančių darbo toje bendrovėje laikotarpiui, darbo dienų skaičių.

Galiausiai reikia pabrėžti, kad planuojant atostogas gautieji atostoginiai neturėtų būti vienintelis jų finansavimo šaltinis. Pajamos, kitaip sakant, darbo užmokestis bus gaunamas tik kitą mėnesį, jei atostogos apima atlyginimų mokėjimo dieną ir darbdavys priklausiusį atlyginimą sumokėjo su atostoginiais, arba gaunamas grįžus iš atostogų, bet tik nedidelę sumą (priklausomai nuo atostogų laikotarpio) – už kelias darbo dienas. Taigi iš tų pačių pinigų teks padengti ir finansinių įsipareigojimų įmokas, ir komunalinius mokesčius, ir kt.

Kad netektų skolintis, vos gavus pinigus atostogoms, iš karto reikėtų atidėti nuolatinėms išlaidoms – įmokoms už būstą ar jo nuomą, komunaliniams mokesčiams, maistui, transporto bilietui ar degalams. Kad nenukentėtų atostogų planai, atostogas reikėtų planuoti iš anksto ir tam kaupti papildomą pinigų rezervą. Tuomet grįžus iš atostogų gražių įspūdžių netemdys bandymai sudurti galą su galu iki atlyginimų dienos.

Temos Atostogos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min