Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 7d. 10:21

Raimundas Ereminas: Rekomendacija – kaip prisivilioti Kalėdų senelį

Raimundas Ereminas Mielieji, pats metas puošti eglutę ir prisivilioti Kalėdų senelį. Tai labai svarbu, ypač vaikams. Juk būtent jie greitai užaugs, kurs žalią ir visaip kitaip tobulą Lietuvą. Kiekvienam geram darbui reikalingas išmanymas. Todėl prisiminkime kas, kaip ir kodėl. Kai kurie klausimai apie eglutes ir senelius ligi šiol galėjo būti neatsakyti.

Paporinsiu, kaip galvoju pats. Pirmiausia tam ir kuriame savo šalį, kad skleistume savo kultūrą.

Eglutė įsiprašo į mūsų namus dėl labai akivaizdžių priežasčių. Žiemą tai gražiausias lauko augalas. Aukštas, storas ir skarotas. Per žiemos šventes nuo seno puoštasi. Ką rasi gražiau? Eglutė niekada nebuvo brangi, sunkiai pasiekiama. Žmonės buvo taupūs, tai yra, gyveno darniai su gamta, nors ir ne iš prašmatnaus gyvenimo. Eglutė visada buvo ir išliko labai vertinga bet verta auka gražiausiai metų šventei.

Kalėdinis medelis yra pagrindinis jaukas Kalėdų seneliui. Vaikai norintys būti senelio apdovanotais tiesiog būtinai turi rūpintis eglutės reikalu ir dalyvauti jos puošime! Labai svarbu nesuklysti, jau mažas vaikas turi gebėti atskirti pušį, kadagį nuo eglutės. Negalima visiškai pasitikėti tėveliais, plačiai žinoma, suaugę žmonės net briedžio nuo elnio neskiria...ar jie pažįsta medžius? Mažai tikėtina jog senelis aplankys namus kuriuose nėra net eglišakio.

123rf nuotr./Kalėdos
123rf nuotr./Kalėdos

Puošiant eglutę tikėtina sulaukti klausimo ar laiškas seneliui yra išsiųstas ir ar sėkmingai nukeliavo į adresato namus. Taip pat, galite sulaukti dėmesio apie senelio gyvenimo būdą, biologiją.

Senelis labai senas ir labai stiprus. Ir greitas. O iš kur jis toks, Super herojus? Stiprybės jis semiasi iš gamtos. Sveikai valgo, mankštinasi, nepersidirba ir randa laiko hobiams. Kuo senelis užsiima laisvalaikiu? Tai šiaurės elnių auginimas ir sportinis čiuožimas rogėmis bekele. Kažkas matė kaip jis čiuožė ypač greitai, pakilo aukštai į orą... nuo to laiko kalbama, piešiama, atseit, jis moka skraidyti. Mylimiausio elnio vardas yra Rudis. Senelis ypač rūpinasi savo sportinėmis rogėmis. Jis jas gaminasi pats. Miške susiranda jam vienam žinomą medį, kruopščiai apžiūri ir rimtai apsvarstęs kerta. Laikosi saugaus elgesio taisyklių, todėl tiek daug metų nesusižalojo ir lieka paprasčiausiai ... gyvas. Apskritai, senelis elgiasi racionaliai, kerta nedaug.

Šakas, netikusias rogėms stiebo dalis parsitempia namo. Pušį maišydamas su kaitria skroblo mediena užsiima smulkiais kalvystės darbais. Nors senelis gyvena toje pačioje vietoje prie to pačio miško daugybę metų, miškas lieka dailus, nesudarkytas.

Aš manau jog senelis būtinai turi būti gamtininkas. O kaip kitaip? Jo gyvenamoji aplinka – nuošalus miškas pilnas gražiausių paukščių, žvėrių, nuostabių nariuotų, bestuburių Dievo kūrinių ir tiesiog drugelių, teka upės, telkšo žydri ežerai ir stačios uolos. Senelis būdamas mažas vaikas mylėjo visa, kas miške. Po to, kai jis tapo seneliu, jis labai stipriai pamilo žmones. Taip vaikams ir pasakykime: senelis atkeliauja iš šiaurės todėl, kad labai myli žmones, ypač vaikus, nes jie geriausi, atviriausi ir labai nuoširdžiai laukia senelio.

Tai kaip turi būti papuošta eglutė kad Jus aplankytų ramybė? Yra svarbi idėja, paslaptis. Matot, senelis ne šiaip rengiasi raudonai. Žinoma, tai jo puošnus išeiginis rūbas, bet yra žinoma jog kažkada jis buvo kardinolas, o jie rengiasi raudonais rūbais. Todėl Kalėdos turi būti šventos ir reikia prisiminti, jog švenčiame dieną, kai gimė Jėzus, kuris mus pamokė ir įtikino, jog verta ir būtina daryti gerus darbus žmonėms. Geras darbas žmogui – geras darbas gamtai.

Taip gera kartais išeiti iš miško į žmones... Puoškite eglutes visaip. Gražiausios žiemos ir stebuklingų šv. Kalėdų.

Raimundas Ereminas yra miškininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min