Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 kovo 12d. 08:12

Ramūnas Burokas: Paneigimas: R.Juknevičienė LTSR himną giedojo Seimo koridoriuje

Ramūnas Burokas Seimo sesijų darbo pradžią žymintis valstybės himno giedojimas jau tapo žiniasklaidos laukiamu įvykiu. Ir rašoma, ir rodoma, kaip Seimo nariai atlieka šį aktą.

Seimo konservatorių frakcijos nariai neeilinės sesijos baigimo proga Seimo salėje giedamo Lietuvos valstybės himno metu skėlė demaršą – išėjo iš salės. Tokį nepagarbų elgesį Seimo pirmininkė pavadino įstatymo pažeidimu ir įspėjo parlamentarus laikytis tvarkos.

Kokios tvarkos ir įstatymų tuomet laikėsi konservatorė Rasa Juknevičienė, „kyla visokių minčių“, nes ji, išeidama iš salės tuomet, kai likusieji Seimo nariai giedojo valstybės himną, užtraukė LTSR himną „Tarybinę Lietuvą liaudis sukūrė...“ Tiesa, ankstesniame kovo 2 d. savo straipsnyje apie tai parašiau netiksliai, kad R.Juknevičienė giedojo himną Seimo posėdžių salėje. Sulaukęs parlamentarės reikalavimo paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją, atsiprašau R.Juknevičienės ir skaitytojų, neigiu, kad ji giedojo Seimo salėje.

Patikslinu, kad R.Juknevičienė LTSR himną giedojo išeidama iš posėdžių salės – Seimo rūmų koridoriuje (ar kaip tą vietą pavadinti).

Patikslinu, kad R.Juknevičienė, paprašiusi paneigti detalę apie užgiedoto himno ištrauką, neprieštaravo pagrindinėms straipsnio mintims, kad TS-LKD turi problemų dėl demokratijos. Kad ta pati R.Juknevičienė po skandalingo savo poelgio su komjaunuolišku uolumu puolė persekioti padorumo nepraradusius konservatorius V.M.Čigriejienę ir A.Dumčių, kurie liko Seimo posėdžių salėje ir nuo pradžios iki pabaigos sugiedojo tinkamą valstybės himną.

Sovietmečio himną traukusi Seimo narė iškart po posėdžio kreipėsi į partijos Priežiūros komitetą, kad įvertintų minėtus konservatorius V.M.Čigriejienę ir A.Dumčių.

Tiesa, tas pats TS-LKD Priežiūros komitetas turėtų daugiau kuo užsiimti nei pareigą atlikusiais partiečiais.

Seimo socialdemokratų frakcija įteikė konservatoriams raginimą apsvarstyti paties partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio įtaką proteguojant šeimos verslą.

Seimo Antikorupcijos komisija padarė išvadą, kad konservatorių partijos vadovo G.Landsbergio žmona A.Landsbergienė „savo veiksmais siekė, kad valstybės valdoma įmonė „NT Valdos“ bendrovei sukurtų jos verslui reikalingą infrastruktūrą ir ją išnuomotų.

Seimo Antikorupcijos komisija daro prielaidą, kad neteisėtais Landsbergių šeimos veiksmais galėjo būti daroma žala valstybei bei jos piliečiams.

Siūlau bent konservatorių partijos viduje ne gaudyti valstybės himno giedotojus, o išsiaiškinti, ar lyderio šeima savo verslą plėtoja valstybės sąskaita, kokią žalą dėl to galimai patiria Lietuvos žmonės. Juk panašu, kad A.Landsbergienės privačių darželių-mokyklų verslas plėtojamas ir pelnai uždirbami visų Lietuvos elektros energijos vartotojų sąskaita.

Kreipimasis konservatoriams išsiųstas, tačiau tokių operatyvių veiksmų kaip Dumčiaus ar Čigriejienės atžvilgiu kol kas nesiimta. Jokia demokratija nuo šios partijos net nedvelkia.

Net ir be partijos lyderio įvertinimo konservatoriams yra ką veikti savo partiečių skaidrinimo fronte. Po Austėjos Landsbergienės verslų ir pelnų įvertinimo sektų vis dar adekvačiai neįvertinti Dainiaus Kreivio etikos pažeidimai iš ūkio ministro laikotarpio, po to lauktų įtakingas konservatorius Vitas Matuzas, kaltintas sukčiavimu stambiu mastu, merai: Antanas Čepononis iš Radviliškio, dabar išlindo Lazdijų mero Artūro Margelio platūs šeimos užmojai – iš mero žento vadovaujamos įmonės savivaldybei perkami itin brangūs televizoriai, kanceliarinės priemonės ir kt. Veikti konservatorių Priežiūros komitetui yra ką.

O ponios R.Juknevičienės dar kartą nuoširdžiausiai atsiprašau dėl to himno Seimo koridoriuje...

Ramūnas Burokas yra LSDP pirmininko pavaduotojas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min