TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rasa Baškienė: Ar dar ilgai vysimės nusikaltimų traukinį?

Šaltinis: 15min
0
A A

Rasa Baškienė Gruodžio 24 d. Vilniuje, šalia Vingrių g. 17 baro buvo žiauriai – iki komos būsenos – sumuštas kompozitorius Tomas Dobrovolskis. Gaila ne tik nukentėjusiojo bei jo šeimos, bet ir kelių prie to galimai prisidėjusių jaunuolių, kurių likimai, ko gero, bus suluošinti visam gyvenimui.

Menininką sužaloję žmonės sulaikyti, policija ir prokuratūra atlieka savo darbą, tačiau aš negaliu tylėti, žinodama, kad šio skaudaus įvykio buvo galima išvengti, jei miesto valdininkai 2012 metais būtų ryžtingai reagavę į aplinkinių gyventojų skundus, kai kurių Vilniaus savivaldybės tarybos narių kreipimąsi ir signalus žiniasklaidoje.

2012 metais reikalavau riboti šio baro veiklą bei prašiau Saugaus miesto departamento direktoriaus H.Surovyčiaus paaiškinti savivaldybės pareigūnų neveiklumą, cituojamą žiniasklaidoje. Gavau atsakymą, kad Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimo komisija atsisako teikti Vilniaus m. savivaldybės tarybai sprendimą riboti baro veiklą.

Vilniaus miesto savivaldybė užversta skaundais ne tik dėl šio, bet ir dėl keleto kitų barų. Būsimų kitų tragedijų vietos žinomos jau šiandien.

Man buvo pranešta, kad UAB „Fotomenas“, kuriam priklauso baras Vingrių g. 17, įsipareigojo: 1) sudaryti paslaugų sutartį su UAB „Apsaugos komanda“; 2) bendradarbiauti su III-uoju policijos komisariatu; 3) pastatyti antras duris, izoliuojančias garsą; 4) surengti teminį vakarą, vesti derybas dėl jaunų menininkų pasirodymo (koncertavimo, poezijos skaitymo ir kt.). Ar dabar įdomu kam nors, kokios tos priemonės buvo ir kaip savivaldybė prižiūrėjo jų laikymąsi? Būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

Galime dar ilgai postringauti, kas būtų, jeigu būtų. Vilniaus miesto savivaldybė užversta skaundais ne tik dėl šio, bet ir dėl keleto kitų barų. Būsimų kitų tragedijų vietos žinomos jau šiandien – Vilniaus savivaldybės tarybos narių grupė „Už kultūringą Vilnių“ nuolat siūlo valdininkams riboti tokio „verslo“ plėtrą.

Galime daug kalbėti apie savivaldybės klerkų galias ar negalias, apie „be galo svarbaus miestui verslo“ (!) žlugdymą, apie policijos neveiklumą. Niekas nesikeis, jei nesugebėsime įsisąmoninti, kad negalima toleruoti neveiklumo – ypač sąmoningo, kuomet ginamas ne VIEŠAS, o KAŽKIENO interesas.

Tikiu, kad miesto politikai šį kartą neliks „stovėti po medžiu“ ir pareikalaus, kad nusikaltimų židinys Vingrių g. 17 būtų uždarytas, bei reikliau įvertins kitų skandalingai pagarsėjusių Vilniaus barų veiklą. Tik labai gaila, kad tokie sprendimai pasiekiami skaudžia kaina.

Rasa Baškienė yra Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min