Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 16d. 15:26

Rasa Juknevičienė: Valdančiųjų Rozova

Rasa Juknevičienė Tyli ir mažai kam Lietuvoje žinoma Seimo narė, koks čia to Kremliaus interesas, paklaus ne vienas. Kam taip sureikšminama?

Interesas paprastas. Kremliui reikia, kad jo organizuojamuose posovietinės erdvės forumuose Lietuvai būtų atstovaujama. I.Rozova tą ir daro. Atstovauja. Su Valdybos komandiruote Kremliaus organizuojamų forumų dalyvių sąrašuose Lietuva yra drauge su kitomis „buvusiomis tarybinėmis respublikomis“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Irina Rozova
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Irina Rozova

Tai jiems svarbiausia. I.Rozovai net neduota užduotis ten kalbėti. Reikia tiesiog dalyvauti su parlamentaro mandatu.

Viena vertus, reikia džiaugtis, kad Lietuvoje Kremlius sugeba tik tiek. Latvijoje yra blogiau. Ten panašaus pobūdžio veikėjai patenka į Europos Parlamentą ir veikia daug garsiau. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Už I.Rozovos veiklą atsakomybė tenka sąrašui, su kuriuo ji pateko į Seimą. Be Valdemaro Tomaševskio sprendimo atvirai su Kremliumi dirbančios parlamentarės mūsų Seime nebūtų. Ji yra frakcijos, kuriai iki šiol vadovavo paskirtoji vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, narė. Be frakcijos seniūno parašo į jokias komandiruotes niekas neišleidžia.

Vadinasi, Ortodoksų asamblėja jokių klausimų R.Tamašunienei nesukėlė. Ji, kiek supratau, nesiaiškino nei su VSD, nei konsultavosi su Seimo vadovybe. Beje, vidaus reikalų sistemoje Lietuvoje veikiančių Kremliaus žvalgybų interesų yra labai daug – ypač pasienis. Šiam ministrui reikia turėti ypač atsparią valstybinę nuovoką.

Dar viena blogesnė aplinkybė nei Latvijoje yra ta, kad I. Rozova yra Seimo valdančiosios daugumos atstovė. Už jos veiklą atsakomybę turėtų prisiimti ir Ramūnas Karbauskis, ir visam Seimui vadovaujantis Viktoras Pranckietis. Jiems turėtų rūpėti visos aplinkybės, susijusios su šios Seimo narės veikla. Ar jie domėjosi, kodėl jų koalicijos narei nebuvo išduotas leidimas dirbti su slapta informacija? Ar kreipėsi dėl to į Valstybės saugumo departamentą (VSD) jau tada, kai leidimas nebuvo išduotas?

Gerai, kad klausimus kelia opozicija, tačiau juos turėtų kelti tie, kurie su I.Rozova yra koaliciniuose santykiuose.

Komentuoti, vertinti ir užkardyti ryšius su Kremliumi turėtų valdančioji dauguma, įskaitant V.Tomaševskį, R.Tamašunienę ir Seimo valdžią.

Tokią nedviprasmišką žinią po neeilinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio davė ir VSD direktoriaus pavaduotojas. Ar išgirdo?

Rasa Juknevičienė yra Europos Parlamento narė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:11
01:50
00:43

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min