Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 28d. 11:35

Ričardas Kalytis: Molotovo–Ribbentropo paktas ir Mergaitė

Gerai, kad dar neužmirštame Molotovo–Ribbentropo pakto slaptųjų protokolų ir susirenkame kasmet jų paminėti. Tačiau šįmetis minėjimas nuskambėjo disonansu, kalbų skystumu ir klaidingų išvadų gausa.

Tai svarbi mūsų istorijos diena, kai grupė drąsuolių peržengė baimės ribą ir pradėjo tautos kelią, kuris atvertė naują istorijos puslapį. Laukėme ne daug kartų girdėtų kalbelių („kaip tenai buvo“), bet uždegančių prakalbų ir fundamentinių pažiūrų į mūsų valstybės sąrangą.

Jų nebuvo. Nors dabar, kaip niekada, reikia įtikinti demosą mūsų valstybės ir jos institucijų legitimumu, mes girdėjome tik kalbas apie „mergaitės bylą“. Reikėjo galų gale pasakyti, ar „verkė mergaitė iš džiaugsmo“, ar ne. Juk autoriteto mesti žodžiai jau įsikalė daugeliui į galvas, kas reiškia mūsų teisėtvarkos nepripažinimą, „fundamentum regnorum“ griovimą ir galimybę  ta linkme paveikti rinkimų rezultatus.

Dabar atsisakę vykdyti teismų sprendimus net didvyriais tampa, į rinkimus eina, žada pirmuosius asmenis pakeisti. Tai baisu, tai jau mūsų žengimas į Žečpospolitos laikus.

Neatsirado to,  kuris turėjo pasakyti, jog teismų sprendimai priimami valstybės vardu ir jie privalo būti vykdomi, kad ir kokie jie būtų. Pasigirdo iš minios pašaipėlių apie mūsų teismus. Tai turi pagrindo, galima abejoti, galima skųstis, tačiau galutinės instancijos sprendimus privalu vykdyti.

Dabar atsisakę vykdyti teismų sprendimus net didvyriais tampa, į rinkimus eina, žada pirmuosius asmenis pakeisti. Tai baisu, tai jau mūsų žengimas į Žečpospolitos laikus. Kas bus, jei pralaimėjęs teismą, pilietis pats spręs apie jo teisingumą ir sprendimo vykdymą arba nevykdymą.

Dar girdėjau priekaištų dėl „kariaunos pasiuntimą prieš mergaitę“. Ne, ne prieš mergaitę, o prieš įaudrintą minią. Kai antroji pusė teismo nevykdo, Valstybė privalo jį vykdyti. Juk valstybė yra ir prievartos aparatas. Kaip galima „švelniai“ paimti mergaitę, kai jos neatiduoda, o policininkus talžo per galvą?

Prisiminkime Antikos filosofo Sokrato likimą.  Apkaltintas bedievyste ir  jaunimo tvirkinimu bei nuteistas mirties bausme, filosofas galėjo mirties išvengti, tačiau jis pasirinko mirtį, išgėrė taurę nuodų. Todėl, kad jis buvo Atėnų pilietis, prisiekęs laikytis įstatymų, nors jautėsi nekaltas ir tą nekaltumą buvo įrodęs.

O kaip mergaitė verkė, mitinge taip ir liko neatsakyta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min