Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 3d. 13:55

Rimantas Jonas Dagys: J.Sabatauskas sabotuoja?

Rimantas Jonas Dagys Seimo parlamentinė grupė „Už šeimą“, atstovaujama visų Seimo frakcijų, yra paruošusi ne vieną įstatymo projektą bei Konstitucijos pataisą, kuriems jau prieš metus pritarta po pateikimo Seime. Konstitucijos 38 str. pataisa apibrėžtų, kad šeima kyla iš vyro ir moters santykio, o ne taip, kaip išaiškino Konstitucinis teismas, kad šeima galima laikyti bet kokį darinį, kad ir laikinai susibūrusią grupelę vyrų ar moterų.

Pateikti įstatymai gintų vaiko fundamentalią prigimtinę teisę turėti mamą moterį ir tėtį vyrą, bei įpareigotų valstybę saugoti jo gyvybę nuo pradėjimo. Taip pat buvo pateiktos švietimo įstatymo pataisos, kurios turėtų sustiprinti vaikų tėvų įtaką mokymo procesui, kad nebūtų galimybės įvairioms lobistinėms organizacijoms vykdyti savo ideologijos propagandą, pavyzdžiui, propaguoti masturbaciją net vaikų darželyje, ar aiškinti mūsų vaikams, kad jie gali pasirinkti kitokią lytį.

Pataisoms pritarta prieš metus, tad remiantis Seimo Statutu, įstatymų projektai turėjo būti svarstomi dar praėjusioje sesijoje. Deja, kai kurių Seimo komitetų pirmininkai, nuo kurių darbo priklauso komitetų veikla, visiškai ignoruoja tokius Seimo narių siūlymus.

Negana to, kad Vyriausybė vilkino pusę metų savo išvadą dėl 107 parlamentarų siūlymo keisti Konstitucijos 38 straipsnį, konkretizuojantį šeimos įstatymo apibrėžimą, Seimo Teisės ir teisėtvarkos (TTK) komitetas, vadovaujamas socialdemokrato Juliaus Sabatausko, nesiima minimo įstatymo net svarstyti, atsirašinėdamas į Seimo narių užklausimus.

Netrukus sueis metai, kai ši svarbi Konstitucijos pataisa yra nesvarstoma, nors komitetas privalėjo imtis veiksmų, kad procesas būtų greitesnis.

Ir netrukus sueis metai, kai ši svarbi Konstitucijos pataisa yra nesvarstoma, nors komitetas privalėjo imtis veiksmų, kad procesas būtų greitesnis.

Be abejo, prie šio vilkinimo prisidėjo ir Seimo Konstitucijos komisija, kuriai vadovavo dabartinė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Jos vadovautoje komisijoje taip pat nesvarstytos šio įstatymo nuostatos, nors tai privaloma padaryti kaip papildomam komitetui.

Dabar šiai komisijai vadovauja naujai paskirta pirmininkė – Birutė Vėsaitė, tačiau ir ji nesiima iniciatyvos svarstyti šio įstatymo projekto. Tad galima daryti išvadą, kad socialdemokratų pozicija – vilkinti teisės aktų priėmimą. Priminsiu, kad ir Vyriausybės išvada buvo neigiama dėl Konstitucinės pataisos, tad šiuo atveju praktiškai ji ėmėsi ginti vienalytes santuokas.

Kitus įstatymus, susijusius su vaiko teisėmis, taip pat vilkina Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, vadovaujamas Juliaus Sabatausko. Šis komitetas paskirtas papildomu svarstant minėtus klausimus, bet jų nesvarsto. Taip procedūriškai vilkina svarstymo procesą, nes pagrindiniais paskirti komitetai klausimų negali svarstyti be papildomų komitetų išvadų. Beje, šis komitetas nesvarsto ir Jurgio Razmos Seimo Statuto pataisos, užkertančios kelią tokiai papildomų komitetų destrukcijai.

Neapsikentę Seimo nariai kreipėsi į posėdžių sekretoriatą bei paruošė protokolinį nutarimą, kuriuo siūloma atšaukti įstatymų projektų svarstymą papildomuose komitetuose, tačiau Seimo vadovybė nesiima jokių veiksmų bei procedūrų, kurios ištaisytų šiuos Statuto pažeidimus.

Taigi įtakingi socialdemokratai, laimei, ne visi, matyt, planuoja tęsti svarbių visuomenei įstatymų projektų vilkinimą, nors viešai pasisako už šeimą ir vaiko teises, tik nepasako, kas ta šeima yra ir kokias vaikas teises turi.

Rimantas Jonas Dagys yra Seimo TS-LKD frakcijos narys, šešėlinės Vyriausybės socialinės apsaugos ir darbo ministras

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min