TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Romas Zabarauskas: Ar naujasis Seimas įteisins homoseksualų santuokas?

Šaltinis: 15min
0
A A

Išsirinkome naują Seimą, kuris paviršutiniškai artimesnis kairiosioms idėjoms nei prieš tai šalį ketverius metus valdę konservatoriai. Sakau paviršutiniškai, nes kriminaliniai, populistiniai, korupcijos elementai vis dėlto nežavi ir daug nežada. Koks skirtumas, kokiu vardu jie Lietuvos kontekste save pasivadintų – darbo, teisingumo, kairės ar dešinės.

Vis dėlto rinkėjų noras balsuoti labiau “į kairę” parodo, kad daugumai nepriimtinas “karpymo politikos” ir patriotizmo propagandos kokteilis. Konservatorių politika per šiuos ketverius metus iš šalies atrodė tokia: “Padidinsime mokesčius, nutrinsime socialines garantijas, o kad lietuviai neišsilakstytų, pagąsdinsime užsienio priešais ir moraliniu nuopuoliu: na, juk baisu, kad užsienyje gerbiamos gėjų teisės, o spektakliuose pašiepiama religija!”

Bet emigracijos mastai nemažėja, o ir šaly pasilikusieji su tokia logika nesutinka. Kad ir kaip būtų, jeigu naujasis Seimas pasirinktų kitą melodiją: “Pradėsime nuo tolerancijos visiems, įkvėpsime pasitikėjimo gėjams, moterims, darbininkams, tautinėms mažumoms, ir visi kartu kursime tokią mokesčių sistemą, kurios kas nors sutiktų laikytis, užuot, kaip visada, ekonomiką paliekant vokeliuose.”

Tokios dainelės, žinoma, tikėtis sunku. Jau dabar būsimieji valdantieji – chaose. Lieka kurti sąmokslo teorijas, dėl ko iš tikrųjų vyksta politinės rietenos – dėl neatskleistos “Snoro” tiksrosios uždarymo istorijos, dėl milijardų vertos “Hitachi” elektrinės, o gal dėl pedofilų klano? Juokas juokais, bet tuo, kad rietenos vyksta dėl skirtingų ideologijų ar vertybių, sunku patikėti.

“Ateis nauja karta, pakils ekonomika ir viskas pagerės, o dabar nėra ko šūkauti“ – dažnai išgirstu tokių komentarų. Bet naujoji karta pati neateis, ir ekonomika Europoje, tiesą sakant, neketina kilti. Turime suprasti, kad niekas nesikeis, jei nesikeisime  patys –Lietuvos (ir ne tik Lietuvos) pilietinė visuomenė.

Išsirinkome valdžią, nors ir nebuvo iš ko rinktis – tai viena. Bet pilietinis aktyvumas tuo nesibaigia. Turime išnaudoti visas priemones, kad išrinktiems politikams darytume spaudimą – tik tada jie balsuos taip, kaip iš tikrųjų norime! Todėl kalbėkimės, protestuokime, reiškime savo nuomonę. Pakilkime virš rietenų, kurių užkulisinės prasmės šiandien gal net negalime suprasti, ir formuluokime savo vertybių, įstatymų, mokesčių koncepcijos ir elektros energetikos vizijas.

Prieš savaitę apsilankiau Paryžiuje, kur draugai džiaugėsi – lapkričio 7-ąją Prancūzijos vyriausybė patvirtino gėjų santuokos ir įvaikinimo įstatymo projektą

Pradėsiu pavyzdžiu – homoseksualių asmenų vedybos ir teisė įsivaikinti.

Prieš savaitę apsilankiau Paryžiuje, kur draugai džiaugėsi – lapkričio 7-ąją Prancūzijos vyriausybė patvirtino gėjų santuokos ir įvaikinimo įstatymo projektą, už kurį parlamentas balsuos kitų metų pradžioje. Prezidentas Francois Hollande’as tęsėjo savo pažadą nutraukti homoseksualių asmenų diskriminaciją. Prancūzija prisijungs prie 11 pasaulio šalių, jau legalizavusių gėjų santuokas. Vasarą atliktas tyrimas parodė, kad tam pritaria 65 proc. prancūzų.

Prieš kelias savaites Amerikoje kartu su prezidento rinkimais trys valstijos – Meinas, Marilendas ir Vašingtonas – referendumais patviretino gėjų santuokas įteisinatiems įstatymams. 

Seimas, priimdamas gėjų santuokos ir teisės įsivaikinti įstatymą, užtruktų trumpai. Ilgiau užtruks mums patiems pakeisti savo mąstymą, tapti pilietiškai aktyviais, reikalaujančiais savo teisių ne tik protesto balsais per rinkimus (“balsuoju prieš A.Kubilių”!), bet ir tikrais protestais bet kuriuo metu. Tik tada Seimas atsižvelgs ir įteisins gėjų santuoką ir teisę įsivaikinti!


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min