Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saulius Paukštys: Jautrus ir tyras

Šaltinis: 15min
0
A A

Saulius Paukštys Kas gi darosi žmonėms? Tereikia kelis sezonus patrinti suolą krepšinio komandoje, pavaikščioti podiumu ar sudainuoti kelias neįsimenančias dainas N18 ženklu pažymėtame konkurse, arba suvaidinti keliuose keistuose, automechanikų ir Londono šeštos zonos gyventojų itin mėgstamų filmų epizoduose - ir jie pasijunta itin svarbiais, itin kūrybingais, itin išmoningais ir itin įtakingais. Ir tada jie paleidžia liežuvį.

Padaro jį nevaldomu mėsos gabalu, kuris kabalduoja lyg monstras iš serialo „gyvi numirėliai“ – išlenda iš šių „svarbių“ žmonių burnos ir tarsi savarankiškai klaksi leisdamas garsus aplink – ir į visas puses taško stilingus keiksmus ir išmoningas mintis.

Tai vyksta nuolat – prieš kelias savaites baigęs karjerą krepšininkas staiga pasijuto meno žinovu ir užnuodijo eterį, skleisdamas savo mintis apie šiuolaikinę skulptūrą. Dabar  „veiksmo aktorius“, TV laidų vedėjas užsipuolė Andrių Užkalnį, kuris, o Dieve, koks nusikaltimas, pakritikavo jaunojo ekrano supermeno vedamą laidą.

Aktorius Mindaugas Papinigis, tik pirmą kartą padirbėjęs televizijoje, pasijuto kūrybos dievu, neklystančiu visažiniu ir ekrano grandu.

Aktorius Mindaugas Papinigis, tik pirmą kartą padirbėjęs televizijoje, pasijuto kūrybos dievu, neklystančiu visažiniu ir ekrano grandu. Suprantama, kad bet koks pastebėjimas, griaunantis šiuos jaunojo aktoriaus įsivaizduojamus „pasiekimus“ – tiesiog sutrauko net menkiausius herojaus kapiliarus, stambias aortas ir susiraizgusias venas – tuomet kraujas plūsteli – pirmiausia į akis ir liežuvį, na gal ir į smegenis.

Nors ne, į smegenis tai ne. Nes jei jaunojo aktoriaus smegenys būtų visavertiškai maitinamos – jos suprastų, kad A.Užkalniui vien už paminėjimą jis turėtų būti dėkingas, tad jį sutikęs turėtų bandyti pabučiuoti ranką.

Aktorius turėtų suprasti, kad Andriaus pastebėjimai, patinka jie, ar ne – dažniausiai yra profesionalūs ir objektyvūs, taigi labiau teisingi, nei neteisingi. Ir, jei jaunasis „genijus“ būtų išties Genijus, kaip save turbūt įsivaizduoja, suprastų, kad į pastabas reikėtų reaguoti pozityviai, stengtis eliminuoti pastebėtas klaidas ir trūkumus.

Bet kai kraujas teka visur, tik ne į smegenis, jaunasis aktorius Papinigis leidžia sau kalbėti bet ką, visai neįvertindamas realybės. O realybėje, matyt, tėra įsivaizdavimas, kad jis yra didis aktorius ir svarbus veikėjas. Tai užgožia tikrovės veidrodį ir siekį tobulėti. Gaila, jei šie reiškiniai jau negrįžtami.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min