Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 16d. 11:34

Saulius Paukštys: Pati sąžiningiausia sąžinė

Kitados turėjau kaimyną, kuris šiaip buvo malonus ir net paslaugus, bet imdavo ir apsivogdavo. Tada jį policija pagaudavo ir jis porai metu išvykdavo į koloniją. Kai grįždavo – būdavo susimąstęs, tylus. Sėdėdavo ant suoliuko, prie įėjimo į laiptinę ir pasakodavo apie sąžinę, tiesą, laimę. Apie tai, kaip jis nekaltai nukentėjo, kaip policija jam keršija ir panašiai. Po kokio pusmečio kaimynas vėl išvykdavo eilinių „atostogų“.

Kažkodėl savo senų laikų kaimyną prisiminiau viename portale perskaitęs buvusio buitinio boksininko Algirdo Patacko kreipimąsį į politinius kalinius ir tremtinius, kurie savo suvažiavime priėmė A.Patackui nepatinkančią rezoliuciją, kurioje jo atstovaujamą ar mėgstamą politinį judėjimą palygino su A.Patacko nemėgiamu politiniu judėjimu.

„Gerbiamieji tremtiniai, laisvės kovų dalyviai bei jų palikuonys! Nesileiskite manipuliuojami naujosios nomenklatūros, kurie naudojasi jumis savanaudiškais tikslais. Neklausykite sirenų balsų, klausykite tik savo sąžinės balso, neklystančio tėvynės ir tiesos meilės jausmo“, – sako A.Patackas suraukęs antakius ir turbūt duodamas suprasti, kad jei per rinkimus kažkas balsuos už jo „būrį“ – tai tas turės sąžinės, o kas nebalsuos – tas neturės sąžinės, na, ir aišku – bus visoks kitoks negeras žodis. O „tiesos meilės“ jausmas, kurį jaučia A.Patackas – suprantama, yra etaloninis ir visi kiti, kurių šis jausmas kitoks – yra, švelniai tariant, abejotini ir turbūt turės reikalų su šiuo politiniu veikėju.

Nieko iš to – nei „sirenų balsų“, nei kažkokių mistinių „manipuliavimų savanaudiškais tikslais“ net pėdsako nebūtų, jei visi elgtųsi taip kaip politikui-boksininkui atrodo teisinga. Dabar gi viskas kvepia sąmokslu ir visokiom blogybėm. Na, net tokiam drastiškam veikėjui neišeina pavadinti Politinių kalinių ir tremtinių „nupirktais rusų“ , bet užuominos turbūt ta linkme.

Aš gal ir neteisus, bet prieš rinkimus daugybė politikų susitapatina su tauriausiais  žmogiškaisiais ir tautiniais jausmais – Meile Tėvynei, Tiesa, Sąžine, etc. Kai tokios svarbios sąvokos imamos linksniuoti kiekvieno nevykusio boksininko ir panašių veikėjų kur reikia ir nereikia – natūralu, kad jų krūvis ir jėga po truputėli blėsta. Perfrazuojant boksininką - signatarą turbūt reikėtų ne tik politiniams kaliniams ir tremtiniams, bet ir visiems Lietuvos žmonėms palinkėti, kad sąžinė ir meilė Tėvynei būtų pagrindiniu varikliu braukiant kryželį rinkimų biuletenyje. Ir dar – kad ta sąžnė nebūtų niekieno savinamasi – nei boksininkų, nei karatistų, nei ko nors kito.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min