Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sigitas Šiupšinskas: Daugiau naujų viceministrų ar daugiau kvalifikacijos?

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sigitas Šiupšinskas Pačiame vasaros įkarštyje Lietuva baigė tvirtinti naują seną Vyriausybę. Pasikeitė trys ministrai, tačiau viceministrų korpusas bus atnaujintas kur kas labiau. Bent jau tai byloja viešosios erdvės padangėje esantys ženklai. Tačiau, Vyriausybės programa išlieka ta pati.

 Ar sugebės nauja sudėtis:  „Nedidinti valdymo sąnaudų (...), tiksliai nustatyti darbus ir jų efektyvaus atlikimo kriterijus (...)“ ir įvykdyti kitus svarbius įsipareigojimus?

Prieš dvejus metus Vyriausybė turėjo 42 viceministrus, o prieš įgaliojimų sugrąžinimą jau 47, t.y. beveik 12 proc. daugiau. Palyginimui, įstaigose, kuriose leistiną pareigybių skaičių nustato Vyriausybė, tiek valstybės tarnautojų, tiek kitų darbuotojų skaičiaus pokytis svyruoja tik 1 proc. ribose.

Taigi, priimant aukščiausios 20 kategorijos politinio asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojus, dėmesys buvo daugiau nukreiptas ne į pretendentų kvalifikacijas ir gebėjimus, o į viceministrų pareigybių skaičiaus didinimą.

Lietuva pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai užbaigė jau daugiau nei prieš pusmetį, rimtesnės nacionalinės reformos šalyje iš esmės nevyksta, o Vyriausybės sudarytų darbo grupių rezultatai migloti – visa tai puiki proga optimizuotis, arba tiksliau – gerinti valdymą.

Pretendentai į viceministrų pareigas turėtų, kaip ir visi kiti valstybės tarnautojai, būti pasitikrinę savo bendruosius ir vadovavimo gebėjimus.

Siekiant tvarių rezultatų, pradėti reiktų nuo „viršaus“. Turint aukštesnės kvalifikacijos vadovus, jų skaičius ministerijose drąsiai galėtų būti sumažintas iki buvusiojo arba dar daugiau. Rezultatas – ne tik lėšų taupymas, bet ir efektyvesnė ministerijų veikla, mažesnė tarpusavio „trintis“ bei aukštesnis produktyvumas.

Pretendentai į viceministrų pareigas turėtų, kaip ir visi kiti valstybės tarnautojai, būti pasitikrinę savo bendruosius ir vadovavimo gebėjimus.

Tai ministrams palengvintų užduotį priimti tinkamą asmenį ir apsaugotų nuo koalicijos partnerių siūlomų „abejotinų“ pretendentų. Ar bus valstybės tarnybai pritaikyti aukštesni standartai, beje numatyti ir Vyriausybės programoje?

Atsakymas bus žinomas greitai, kai bus paskelbti nauji paskyrimai. Turėsime daugiau naujų viceministrų arba daugiau kvalifikacijos. Daugiau kiekybės arba daugiau kokybės.

Sigitas Šiupšinskas yra Lietuvos Laisvės Sąjungos (LLS) pirmininko pavaduotojas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min