Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 26d. 06:30

Suplanuotos atostogos taupo laiką ir pinigus

Vasarą ne vienas ketina atostogauti užsienyje, o prieš atostogas būtina detaliai suplanuoti išlaidas ir pasirinkti efektyviausias mokėjimo priemones. Planavimas iš anksto ne tik padeda geriausiai išnaudoti poilsio laiką, bet ir nemažai sutaupyti.   

Kortelės. Vykdami į užsienį turėkite vieną mokėjimo kortelę, kurią būtų paranku naudoti prireikus grynųjų pinigų, ir vieną kreditinę kortelę, kuri neretai suteikia savininkui bei jo šeimos nariams pridėtinę nemokamą sveikatos draudimo užsienyje paslaugą. Kreditine kortele paranku atsiskaityti daugelyje prekybos vietų, kai to padaryti negalima debetine kortele, be to, ji turi specialias saugos programas. Tad, prieš išvykstant į kelionę, patikrinkite ne tik asmens dokumentų, bet ir kortelių galiojimo laiką.  

Saugumas. Jei kelionėje nusprendėte naudotis ne viena kortele, lėšas paskirstykite į skirtingas sąskaitas, o išeidami pasivaikščioti pasiimkite tik vieną iš kortelių – kitas palikite seife ar bent nelaikykite visų turimų kortelių vienoje vietoje. Tokiu būdu, praradus vieną iš kortelių ar piniginę su keliomis kortelėmis, neliksite svečioje šalyje be pinigų.

Kai kuriose šalyse dėl skirtingų naudojamų alfabetų galite susidurti su sunkumais įvedant PIN kodą.Valiuta. Užsienyje visuomet pravartu turėti ir grynųjų pinigų, nes galite nerasti bankomato ar parduotuvėje nepriims mokėjimo kortelės. Pasinaudokite geriausiu dienos valiutos keitimo kursu. Be to, nepamirškite, kuo didesnė suma keičiama, tuo palankesniu kursu galima pasinaudoti ir išvengti daugkartinių valiutos keitimo mokesčių, kuriuos gali taikyti valiutos keityklos.

Išsigryninimas. Kelionėje pinigus patartina išsigryninti iš mokėjimo kortelės. Grynuosius bankomatas išduos tos šalies, kurioje viešite, valiuta. Galite išsigryninti ir iš kreditinės kortelės, tačiau aptarnavimo ir operacijų mokesčiai bus gerokai didesni. Tačiau naudodamiesi bankomatais užsienyje būkite atidūs – kai kuriose šalyse dėl skirtingų naudojamų alfabetų galite susidurti su sunkumais įvedant PIN kodą, o kai kuriuose kraštuose bankomato galite ir nerasti.

Kelionės čekiai. Mokėdami kelionės čekiais, grąžą gausite grynaisiais pinigais, o keičiant kelionės čekius, valiutos kursas paprastai būna palankesnis negu keičiant grynuosius pinigus. Be to, kelionės čekių galiojimo laikas neribotas. Kelionės čekiais kitas asmuo pasinaudoti negali, todėl jei juos pamesite ar juos pavogs, nepatirsite nuostolių. Vis dėlto, nors tai labai patogi ir rekomenduotina priemonė kelionėse, kelionės čekiai priimami ne visur.
 

Temos: 1 Atostogos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:18
01:17
00:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min