TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Taupysime, bet santaupos nedidės

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kelerius metus vidutinės gyventojų vartojimo išlaidos didėjo sparčiau negu kainos. Tačiau jau pernai tendencija pasikeitė.

Statistikos departamento paskelbti 2008 m. namų ūkių tyrimo duomenys parodė, kad pernai namų ūkiai vartojimo išlaidoms išleido tik 6 proc. daugiau pinigų negu užpernai, nors vidutinė metinė infliacija pernai siekė net 10,9 proc., o disponuojamosios pajamos padidėjo 14,8 proc. Taigi jau pernai gyventojai pradėjo pirkti mažiau prekių ir paslaugų.

Lyginant 2007 m. ir 2008 m. tyrimo rezultatus, matyti, kad praėjusiais metais pradėjome taupyti net ir būtinųjų prekių ir paslaugų sąskaita. Išlaidos maistui vidutiniškai išaugo kur kas mažiau, negu šių prekių kainos. Tas pats nutiko ir su būsto išlaikymo (elektros, šildymo, dujų, kitų komunalinių paslaugų), sveikatos priežiūros, transporto išlaidomis.

Taupymo režimas akivaizdus ir palyginus šiame tyrime skelbiamas gyventojų išlaidas ir disponuojamąsias pajamas. Pernai vidutiniškai vartojimui išleista penktadaliu mažiau negu gauta pajamų. Ne visi vartojimo reikmėms neišleisti pinigai tapo santaupomis. Dalį jų reikėjo skirti anksčiau pasiimtoms paskoloms grąžinti ir palūkanoms mokėti.

Kaip bus arba kaip jau yra šiemet? Vartotojų nuomonių tyrimas rodo, jog nuostata, kad taupyti dabar tinkamas metas, pirmaisiais šių metų mėnesiais yra tvirčiausia nuo 2001 m. gegužės, kai buvo pradėta atlikti tokia apklausa. Tačiau galimybių sutaupyti bus nedaug. Artimiausioje ateityje gyventojų pajamos nebedidės: nors nebesitikima spartaus kainų augimo, tačiau prognozuojama, kad vidutinis darbo užmokestis mažės, o nedarbas – dar augs. Taigi teks ir toliau riboti vartojimo išlaidas, tačiau santaupų dėl to vargu ar padaugės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Tyrimas

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min