TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tomas Petreikis: Šiaulių miesto socialdemokratai paskelbė karą žmogaus teisėms

Šaltinis: 15min
0
A A

Tomas Petreikis Keletą mėnesių Šiaulių miesto savivaldybės koridoriuose jaučiamas sujudimas, prasidėjęs po to, kai Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas sulaukė kritikos dėl to, kad liepos mėnesį kartu su bendraminčiais nusprendė atšvęsti Lietuvos okupacijos dieną. Viešai sukritikavau šį poelgį straipsnyje „Kodėl Šiaulių valdžia šventė antrąją miesto sovietinę okupaciją?“, nes esu tikras, kad daugiau nei šimto tūkstančių mūsų tautiečių tragedija, mokslininkų pelnytai vadinama lietuvių tautos genocidu nėra jokia šventė, ypač atsižvelgiant į geopolitinį kontekstą.

Gyvename neramiais laikais. Pirmąkart po Antrojo pasaulinio karo pabaigos yra niekingai užgrobiama ir prisijungiama kitos suverenios valstybės teritorija. Buvau tikras, kad tai blaiviai mąstančiam politikui turėtų būti aiški užuomina į siekį priimti apgalvotus sprendimus, tad po mero J.Sartausko poelgio nusprendžiau stoti į viešą polemiką, po kurios ėmiau justi, kad mane stebi įtarios akys, užuot sprendus gilumines Šiaulių problemas ir šitaip kūrus priimtinesnes gyvenimo sąlygas visiems miestiečiams.

Socialdemokratai į VTEK kreipėsi už nepatikusią tiesą

Nepaisant to, kad užsitraukiau mero rūstybę, nusprendžiau netylėti ir į viešumą iškelti kitas problemas, kurias aprašiau straipsnyje „Šiaulių valdžiai labiausiai reikia apsišluoti“. Tai dariau vedamas kelių įsitikinimų.

Pirma, žmonės, savo mokesčiais išlaikantys viešąjį sektorių, privalo žinoti tikrąją padėtį Šiaulių miesto savivaldybėje, nes tai vienintelis būdas skatinti atskaitomybę, skaidrumą bei veiklos efektyvumą. Be šių dalykų didelė miestiečių mokesčių dalis gali būti įsisavinama nekokybiškai, o tai, kaip įvairūs moksliniai tyrimai, rodo gali skatinti piliečius slėpti mokesčius.

Anot tokių politikos mokslo ekspertų kaip VU TSPMI dėstytojas Liutauras Gudžinskas, viena priežasčių, kodėl turėdama tokius pačius mokesčių tarifus, kokius turi Lietuva, Estija surenka gerokai daugiau mokesčių, yra tai, jog žmonės tiki, kad valdžia gebės kokybiškai juos panaudoti. Taigi prastu valdymu mes patys stumiame žmones į šešėlį.

Vietoje reformų sulaukiau laikinai einančio Šiaulių miesto administracijos direktoriaus pareigas socialdemokrato Algimanto Beinoravičiaus sankcionuoto teisinio persekiojimo.

Antra, rašydamas šį straipsnį tikėjausi, kad biurokratai, vadovaujami mero bei administracijos direktoriaus, imsis reformų.

Dabar suprantu, kad klydau, nes vietoje reformų sulaukiau laikinai einančio Šiaulių miesto administracijos direktoriaus pareigas socialdemokrato Algimanto Beinoravičiaus sankcionuoto teisinio persekiojimo, buvo kreiptasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl to, kad mano straipsnis buvo išpublikuotas žiniasklaidoje.

Jo įsitikinimu, neturiu teisės turėti laisvą ir nuo miesto vadovų nepriklausomą nuomonę.

Persekiojimas už nuomonę naikina pilietinę visuomenę

Nors esu persekiojamas asmeniškai, man kur kas labiau rūpi politinės tokio persekiojimo išdavos. Viena jų yra tai, kad greta Lietuvos okupacijos šventės bei galimai KGB vykdyto investicinio projekto Šiaulių oro uosto pašonėje, Saulės miesto meras nusprendė Vladimirui Putinui padovanoti dar vieną dovaną.

Tai, kad esi persekiojimas už konstitucinę teisę turėti savo pažiūras bei įsitikinimus, yra itin pravartu Rusijos Federacijai, anot Valstybės saugumo departamento (VSD), vykdančiai stabilią propagandą. Galbūt mano atvejis yra vienas iš nedaugelio, tačiau rusiškai melo mašinai tai nė kiek nerūpės.

Kita svarbi pasekmė yra ta, kad šitaip Lietuvoje ir Šiauliuose yra naikinama pilietinė visuomenė, kurios apraiškų pastaruoju metu daugėjo. Baimė prarasti darbą gali paskatinti žmones nutylėti gilumines problemas, kurios gali slypėti ne tik savivaldybėse, bet ir mokyklose, darželiuose bei kitose valstybinėse institucijose ir privačiajame sektoriuje.

Tai itin žalinga visai visuomenei, nes, kaip yra pastebėjęs vienas iškiliausių pilietinės visuomenės fenomeno tyrinėtojų Adamas B. Seligmanas, „pilietinė visuomenė yra galima tik ten, kur yra laisvi individai, nes tikrasis pilietiškumas neatsietinas nuo laisvo individo apsisprendimo.“

Šitaip Lietuvoje ir Šiauliuose yra naikinama pilietinė visuomenė, kurios apraiškų pastaruoju metu daugėjo.

Socialdemokratų mero veiksmai primena stalinizmo epochą

Socialdemokratų mero J.Sartausko bei laikino Šiaulių miesto administracijos direktoriaus vykdoma veikla labai primena kito socialdemokratų mero – Ričardo Malinausko – veiksmus.

Šis meras plačiai pagarsėjęs savo švelniai tariant ne itin demokratiškais poelgiais ir panašu, kad tampa pavyzdžiu ir siekiamybe Saulės miesto politikams.

Norėtųsi atkreipti gerbiamo LSDP vadovo Algirdo Butkevičiaus dėmesį į savo partiečių elgesį ir pakviesti jį priminti savo draugams, kad prieš dvidešimt ketverius metus nusprendėme būti laisva ir nepriklausoma valstybė, tad stalinizmo epochą menantiems įpročiams vietos čia nebėra.

Tomas Petreikis yra Šiaulių miesto TS-LKD skyriaus pirmininkas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min