Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 2d. 15:46

Ugnius Ramanauskas: Pigūs programuotojai iš Lietuvos? Pamirškite

Ugnius Ramanauskas Užsienio investuotojui paskelbus apie planus kurtis Lietuvoje vis dar pasigirsta balsų, kad atėjo tik tam, kad pasinaudotų kompetentinga, tačiau pigia darbo jėga. Kitaip neva joks verslas į Lietuvos pusę nežiūrėtų. Tai nėra tiesa.

Viena vertus, reikia pripažinti, kad pradedančiųjų programuotojų atlyginimai, lyginant su tokio paties lygmens specialistų alga Vakarų Europos šalyse ar Jungtinėse Amerikos Valstijose, išlieka gana maži. Tačiau patyrusių, aukšto lygmens programuotojų atlyginimai Lietuvoje nė kuo nenusileidžia tokio paties lygmens eksperto užsienio šalyse.

Žvelgdami į pastaraisiais metais Lietuvoje padalinius atidaryti nusprendusias informacinių technologijų bendroves ir jų planus, matome tendenciją, kad šalį vis dažniau atranda įmonės, vystančios ištisas platformas, precedentų pasaulyje neturinčią programinę įrangą, kuri yra jų pagrindinis produktas. Tokios kompanijos leidžia vertės grandinėje pakilti visai šaliai.

Lietuva šioje srityje turi puikių sėkmės istorijų. Pavyzdžiui, daug kas iš savo mobiliųjų telefonų ekranų pažįsta „Uber“ sistemą, tačiau vis dar mažai kas žino, jog tai kas nematoma – kritinė ir viena sudėtingiausių mobiliųjų programėlių infrastruktūra pasaulyje – prižiūrima ir vystoma Vilniuje. Kaip sakė „Uber“ vadovas Baltijos šalims Ennas Metsaras, ten dirbantys lietuviai yra „aukščiausios klasės, puikūs protai, dideli talentai“.

Vieną didžiausių pasaulyje internetinių portalų kūrimo platformą vystanti „WIX.com“ Lietuvoje vykdo visą produkto vystymo ciklą – nuo planavimo iki paleidimo. Be to, bendrovė kurdama produktus vis dažniau pasitelkia dirbtinį intelektą. Ir tai daroma iš biuro Vilniuje.

Lietuvos sostinėje įsikūrusi ir platformą 2D bei 3D kompiuterinių ir mobiliųjų žaidimų kūrimui vystanti bendrovė „Unity Technologies“. Bendrovė skaičiuoja, kad platforma naudojasi apie 5,5 milijono žaidimų kūrėjų ir organizacijų, kurių žinomiausios yra „Electronic Arts“, „Disney“, „Microsoft“, „NASA“, „Warner Bros“.

Pernai „Investuok Lietuvoje“ pritraukė 36 tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektus, kurie per trejus metus planuoja sukurti 3716 darbo vietų.

Pernai „Investuok Lietuvoje“ pritraukė 36 tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektus, kurie per trejus metus planuoja sukurti 3716 darbo vietų. Technologijų sektoriuje investicinius projektus suplanavo įgyvendinti 15 bendrovių, kurios planuoja sukurti apie 480 darbo vietas. Dalis projektų – dideli tarptautiniai vardai, o jų kuriamos darbo vietos – itin aukštos kvalifikacijos specialistams.

Šių pasiekimų nauda dvejopa. Viena vertus, užsienio kapitalo bendrovės kilsteli darbo rinkos atlyginimų vidurkį, moka mokesčius į valstybės biudžetą ir kt. Antra vertus, jos ne tik atneša ir perduoda „know-how“ Lietuvoje įdarbinamiems specialistams, bet ir sukuria sąlygas, kuriose Lietuvos specialistai sugeba sukurti atitikmenų pasaulyje neturinčius produktus.

Tai matydami užsienio investuotojai vis dažniau kainą nustumia į antrą planą. Žvalgydamiesi į Lietuvą jie jau nebeieško pigių programuotojų, čia jie ieško „puikių protų“.

Ugnius Ramanauskas yra „Investuok Lietuvoje“ Technologijų komandos vadovas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min