Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Romanovas ir J.Vainauskas. Karuose laimėtojų nebūna

Šaltinis: 15min
0
A A

J.Vainauskas ir V.Romanovas Du Lietuvos krepšinio galiūnai virto didybės manijos kankinamais ir neprognozuojamais širšių lizdais. Vieni dūzgia žmonėms visai nesuprantama kalba, kiti – lyg ir suprantama. Bet dūzgia paprastam, tačiau krepšinį išmanančiam ir mėgstančiam žmogui nesuprantamus dalykus.

Taip, aš kalbu apie už dviejų stipriausių komandų – Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ – vairo stovinčias personas. Vladimiras Romanovas ir abu Vainauskai – tėvas ir sūnus.

Nors abu atvejai skirtingi, tuo pačiu ir labai panašūs. Ir abu man primena liūdnai pagarsėjusį Vladimirą Radionovą. Saratovo „Avtodor“ ir Sankt Peterburgo „Dinamo" klubus kadaise valdęs verslininkas kiek ilgiau komandoje palaikydavo tik tuos trenerius, kurie rungtynėse naudodavo lentelę su jo nubraižytomis schemomis. Kartą ekscentriškasis rusas net pats buvo stojęs už komandos vairo. Sakykite, kur abu mano paminėti klubai yra dabar? Jie – gilioje užmarštyje.

Tačiau grįžkime prie mus labiau jaudinančios mūsiškės realybės. Pamenate lyg musę iš barščių išspirtą Sharoną Druckerį? Pamenate sunkią nugaros traumą varginančio sezono metu patyrusį Tomą Mahoričių? Taip, primiršti šias puvėsiu dvelkiančias istorijas galėjo padėti į antrą pagal dydį Lietuvos miestą pastaruoju metu nukrypę visų žvilgsniai. Tačiau visų dėmesys nuo sunkiai suprantamus šokio žingsnelius trepsinčio Buratino vėl grįžo.

Suprantama, krepšinis yra verslas. O versle muziką užsako raktą nuo seifo turintis maestro. Bet kodėl nusprendus atsisveikinti su treneriu reikia tauzyti su sveiku protu prasilenkiančius niekus? Rimas Kurtinaitis nėra pajėgus su komanda siekti ambicingų tikslų? Gal. Bet kaip tą gali tvirtinti žmogus, kitame savo interviu R.Kurtinaitį statantis į vieną gretą su genialiuoju Jonu Kazlausku?

Nors nesitrinu „Lietuvos ryto“ virtuvėje ir visų subtilybių nežinau, spėju, kad šias skyrybas pastūmėjo nesutampantis R.Kurtinaičio ir abiejų Vainauskų požiūris klausimu, kas turėtų priimti svarbiausius komandos komplektavimo bei kitus sprendimus. Čia R.Kurtinaitį galima suprasti. Kuris kompozitorius būtų patenkintas, jeigu simfoniją jam leistų kurti tik iš tų natų, kurios patinka mokančiajam pinigus?

Galbūt su ribotu biudžetu gyvenančiam „Lietuvos rytui“ per dvejus sėkmingus metus į Eurolygos lygio trenerių gretą įstojęs R.Kurtinaitis tapo per brangus? Jei taip, tai kodėl neimti ir to visiems tiesiog nepasakyti? Juk nieko čia baisaus. Daugelis sirgalių supras, kad sparčiai tobulėjančio trenerio kontraktas peraugo Europos mastais vidutinio klubo galimybes.

Su matomais ir nematomais priešais kovojančio V.Romanovo ir J.Vainausko bandymai sirgaliams paaiškinti savo sprendimus jau sugriovė sveiką protą nuo nerišlių fantazijų skiriančias ribas. Aš, dar įstengdamas šiuos paaiškinimus palydėti su šypsena, vis bandau suprasti, kodėl dar visai neseniai dalykiškus ir abipuse nauda grįstus V.Romanovo ir Vainauskų santykius galėjo apimti tokia šaltojo karo būsena. Kol dar neturiu tvirto ir argumentuoto atsakymo, į gilesnes analizes nesileisiu. Tik kas galėtų įtikinamai paneigti  sąmokslo prieš Lietuvos krepšinį teoriją, apie kurią giminės susiėjimuose diskutuoja visa Lietuva: kad visa ši košė užvirti galėjo dėl to, kad Vainauskai V.Romanovui pasiūlė Tai?

Net jei niekas niekam nieko nesiūlė, kaip interviu teigė J.Vainauskas, LKL finalas vis tiek įgavo pinigų ir netgi, kaip rašė V.Romanovas viename iš laiškų, kažkokių miltelių kvapą.

Kad ir kaip ten būtų, svarbiausias dalykas, kurį turi suvokti visi, yra tai, jog dėl tokių aukščiausiuose kuluaruose siaučiančių uraganų kenčia visas mūsų krepšinis. Pamenate, kaip sunkiai Eurolyga prisileido turtingas ir žvaigždėmis tviskančias Rusijos komandas? Kodėl rusams taip sunkiai sekėsi su storais dolerių kapšais lopyti duobėtą kelią į stipriausią žemyno turnyrą? Į šį ir panašius klausimus geriausiai atsako garsaus ispanų trenerio Sergio Scariolo patirtis: Maskvos srities „Chimki“ komandai vadovavęs specialistas dėl visą lygą sudrebinusio korupcijos skandalo nutarė nedelsdamas palikti ne itin švariais užkulisiniais žaidimais atsiduodančią Rusiją.

Nejaugi panašaus dvoko reikia ir herojiška praeitimi garsėjančiam Lietuvos krepšiniui? Neabejoju, kad į LKL finalus žvilgtelėjęs Eurolygos vadovas Jordis Bertomeu tikrai buvo priverstas suraukti nosį. Pasimelskime krepšinio dievams, kad nuo mūsų stipriausių komandų į vakarų pusę nepradėtų eiti toks dvokas, nuo kurio apsisaugoti būtų galima tik uždarant duris.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min