Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 14d. 11:02

Valentinas Mazuronis: Idėja Lietuvai – tiesiog pradėti dirbti

Valentinas Mazuronis Pasipylė idėjos, kaip rasti Idėją Lietuvai. Toks įspūdis, kad politikai, bankų analitikai, valstybės vadovai (esami ir buvę) ir kiti aktyvūs veikėjai staiga atsibudo: taigi Idėjos neturim!? Jeigu greit atrasim – tauta susivienys, o valstybė suklestės.

Idėją turime pasiūlyti greitai ir kiekvienas iš mūsų, nes priešingu atveju gali būti apšauktas, kad neturi net jos – Idėjos. Gi tyčiotis Lietuvoje vienas iš kitų mes tikrai mokame.

Nenorintys pasirodyti, kad neturi net Idėjos griebėsi šiaudo – ėmė siūlyti bet ką, kad tik tai skambėtų kaip visą tautą vienijanti Idėja: naikinti Sosnovskio barščius, vežti Vyriausybę tobulintis į užsienį, suabsoliutinti savivaldą jai pavedant sau nusistatyti minimalią algą (kodėl ne visus mokesčius?) ir t.t.

Ar neprimena visa tai Samuel Beckett spektaklio „Belaukiant Godo“? Juk Godo taip ir neatėjo, nors visi laukė ir garsiai šaukė, kad jis tikrai ateis. Lauksim dabar idėjos. Juk neverta pradėti dirbti, kai nėra net Idėjos, ar ne

Kaip sėkmingos Idėjos pavyzdį kai kurie politikai pateikia Lietuvos siekį tapti ES ir NATO nariais. Bet gi tai buvo ne Idėja. Tai buvo Lietuvos valstybės išgyvenimo ir sustiprėjimo vienintelis galimas kelias tuo metu. Tie teisingi žingsniai buvo padaryti, kaip juos padarė Latvija, Estija ir daugelis kitų valstybių. Neatsimenu, kad buvo skelbiamas vajus rasti kažkokią Idėją tuo metu. Paprasčiausiai anuomet reikėjo pasirinkti ir tuometinė valdžia padarė teisingą pasirinkimą

Girdėjau Idėją, kad Lietuvai reikalinga revoliucija: pertvarkyti iš pagrindų mūsų švietimo, mokesčių, valstybės valdymo sistemas ir visas kitas gyvenimo sritis. Bet gal nebereikia tų revoliucijų, ką? Revoliucija paprastai sugriauna viską, ką tik galima, nukapoja galvas visiems kam tik galima, dažniausiai nesiaiškindama, kas yra kas, o tada pradeda galvoti, ką daryti toliau. Beje dabartinė valdžia elgiasi ir grasina elgtis panašiai

O gal iš viso užteks šiam kartui ir Idėjų? Gal tiesiog paprasčiausiai sutvarkykime tai ką reikia sutvarkyti ir pataisykime tai, kas valstybėje sugedę? Normaliai, be revoliucinių šūkių ir tiek pakaks? Idėjų prigalvota jau kelioms kartoms į priekį – laikas pradėti jas įgyvendinti.

Tikrai nesu iš principo prieš idėjas. Pasisakau už tai, kad visos naujos rimtos idėjos virstų valstybės programomis su aiškiai suplanuotais tikslais ir realiais įgyvendinimo planais. Tačiau ta visuotinės vienijančios Idėjos paieška fragmentiškos apklausos būdu šiandien yra nereikalinga.

Daugelyje sričių turim gerus įstatymus, tačiau jie nevykdomi arba neužtikrinamas finansavimas, jiems įgyvendinti. Turime pasirašę dešimtis tarptautinių deklaracijų ir sutarčių, bet nesugebame įgyvendinti to, ant ko padėjome parašą. Beveik visose srityse yra daugybė kasdieninių ir akis badančių nesąmonių ir kliūčių, kurios trukdo žmonėms gyventi, kurti ir užsidirbti. Ir tokių nesąmonių – daugėja.

Taigi, gal tiesiog mažiau skirkime laiko naujos Idėjos paieškoms, o paprasčiausiai pradėkime daryti. Kasdien po mažą darbelį, kad priprastume ir įsidrąsintume imtis rimtesnių. Jeigu kiekvienas valdininkas, tarnautojas, pareigūnas, politikas kasdien ir rimtai darytų savo darbą – neabejoju, kad Lietuva suklestėtų.

Būkime reiklūs dėl savęs: pradėkime reikalauti atsakomybės iš tų, kuriems priklauso: savivaldos, Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros.

Tai galėtų būti mano Idėja Lietuvai: įgyvendinti tai, kas jau sugalvota arba kalbant dar paprasčiau – tiesiog pradėti dirbti.

Valentinas Mazuronis yra Europos Parlamento (ALDE) narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min