Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilija Aleknaitė-Abramikienė: Kremliaus propaganda – Europos žiniasklaidoje?

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilija Aleknaitė-Abramikienė Pirmojo pasaulinio karo pradžią išprovokavo pasikėsinimas į Austrijos-Vengrijos sosto įpėdinį Pranciškų Ferdinandą bei jo sutuoktinę. Šiandien galime tik spėlioti, kokias pasekmes turės tragedija, nusinešusi 298 žmonių gyvybes. Aišku viena – vakarykštis teroro aktas prieš Malaizijos orlaivį jau tapo pasaulinio saugumo klausimu.

Pasaulis privalo pareikalauti, kad Putinas nedelsiant iš Ukrainos išvestų teroristus su visa rusiška ginkluote ir teismui atiduotų tuos, kurie atsakingi už beveik 300 žmonių žūtį.

Kaip teisingai pabrėžė Hillary Clinton, šis pasikėsinimas į keleivinį lėktuvą, naujai nušviečia pavojų, kurį visam pasauliui kelia su Rusijos parama vykdomi karo veiksmai Rytų Ukrainoje.

Kaip teisingai pabrėžė Hillary Clinton, šis pasikėsinimas į keleivinį lėktuvą, naujai nušviečia pavojų, kurį visam pasauliui kelia su Rusijos parama vykdomi karo veiksmai Rytų Ukrainoje.

Ukrainos premjeras A.Jaceniukas kreipėsi į visas pasaulio valstybes, o ypač  tas, kurių piliečiai tapo pasikėsinimo aukomis, nedelsiant imtis objektyvaus ir nešališko įvykio tyrimo.

Tuo Ukraina patvirtino neturinti ko slėpti. JAV pažadėjo visokeriopą pagalbą, kokios tik reikės. Nepriklausomas ir kuo daugiau demokratinių pasaulio šalių įtrauksiantis tyrimas tėra pirmasis, tačiau būtinas žingsnis saugumo atkūrimo link.

Guodžia tai, jog to atvirai reikalauti suskubo net ir valstybės, kurių piliečių sudužusiame lėktuve nebuvo. Tuo metu Rusija liko ištikima sau: metė kaltinimus Ukrainai, neva ši bandė numušti Putino lėktuvą, o pataikė į keleivinį lainerį.

Naujienų tarnyba CNN atvirai pasmerkė pasaką primenančius Rusijos aiškinimus, pavadindama juos absurdiškais.

Tačiau europietiškas naujienų portalas „Euronews“ – prieinamas ir rusų kalba – visa penktadienio rytą nekritiškai kartojo rusišką Malaizijos lėktuvo katastrofos versiją. Neva į Malaizijos lėktuvą šovę ne Rusijos ginkluote aprūpinti separatistai, o patys ukrainiečiai.

Nė žodeliu neužsimindami apie tarp separatistų esančius Rusijos treniruotus kareivius, o taip pat tuoj po nelaimingo įvykio paviešintą atvirą separatistų-žvalgybininkų pokalbį, kuris pats savaime yra pakankama prielaida įtarti Rusiją. Objektyvesnių žinių “Euronews” pasirodė tik jau gerokai popiet. 

„Euronews“ neva atspindi demokratinės Europos poziciją, tačiau iš tiesų nuolat leidžiasi įkandin rusiškosios propagandos ir ją platina.

Galbūt teisūs sakantieji, jog šaltasis karas Vakarų pasauliui teikė gerokai daugiau saugumo nei dabartinė situacija, nes tuomet blogio imperija veikė už geležinės uždangos.

 Dabar, sugriuvus seniesiems barjerams, kartu su dujų vamzdynais į pačią Vakarų Europą smelkiasi tai, ką kadaise toji uždanga sulaikydavo – įžūli propaganda ir melas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min