Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilius Semeška: Druskininkai, apgavystė ir/ar vagystė vidury dienos?

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilius Semeška Pasirodo, tai yra įmanoma ir net neabejoju, kad kombinacija atlikta visiškai teisėtai. Todėl joks viešojo intereso gynėjas net nepradės jokio ikiteisminio tyrimo. Akcinėje bendrovėje už tokius bendrovės vadovo veiksmus jos samdomas direktorius sėstų į teisiamųjų suolą. Savivaldybės politinė vadovybė iš pelkėto sprendimo išplauks visiškai sausa.

Panaudojusi solidžią sumą viešųjų ryšių išlaidoms, netgi sugebės įtikinti, kad padarė dar vieną stebuklą, už kurį privalo gauti kokią ypatingą nominaciją, bei ta proga surengs dar vieną šventinę padėkos puotą už mokesčių mokėtojų pinigus.

Keleivinis keltuvų projektas, sujungsiantis Druskininkų vandens parką su uždara slidinėjimo trasa, kurį iniciavo ir vykdo Druskininkų savivaldybė, vertas specialaus tyrimo. Aplinkosauginius aspektus bei projekto finansavimą iš klimato kaitos programos taršai mažinti bandęs narstyti aplinkos ministras lyg ir nėra patenkintas esama situacija, tačiau jokių konkrečių veiksmų nesiėmė. O galėjo, tiksliau, vis dar gali, nes kaip tik šiuo metu koreguojamas specialusis planas. Statybos leidimas taip pat dar neišduotas, tačiau įrengimų pirkimo sutartis (neviešinama) jau sudaryta, nuomos konkursas, kuriame dalyvavo tik vienas pretendentas, baigtas.

Viso projekto pradinė vertė, kadangi jis dar tik planuose, yra apie 13 mln. Lt. Keleivinių keltuvų įrenginių tiekėjas, Lietuvos bendrovė, gavęs savivaldybės užsakymą statys kurorte panašius į kalnuose esančius keltuvus. Druskininkų savivaldybė finansiškai nepajėgi finansuoti šio projekto, todėl paskelbė nuomos konkursą dar popieriniam objektui.

Nuomos konkursą laimėjo vienintelis dalyvis, vieno asmens dydžio įmonė UAB „Kautros keltuvai, už beveik pradinę nuomos kainą.

Siūloma 30 metų laikotarpiui išnuomoti būsimus keltuvus už 7 mln. Lt (visą nuomos mokesčio sumą per pakankamai trumpą terminą įsipareigoja sumokėti nuomininkas). Nuomos konkursą laimėjo vienintelis dalyvis, vieno asmens dydžio įmonė UAB „Kautros keltuvai, už beveik pradinę nuomos kainą. Likusius 6 mln. Lt projektui parūpins Aplinkos ministerija iš klimato kaitos programos, nes šiuo objektu savivaldybė įsipareigoja kurorte sumažinti taršą.

Taigi, objektas išnuomojamas mažiausia su 6 mln. litų nuostoliu. Nuostoliu kam? Patenkinti yra įrenginių tiekėjai, nes gavo, tikėtina, pelningą užsakymą. Patenkinti yra nuomininkai, nes vieninteliai dalyvavę 30 metų nuomos konkurse beveik už pradinę kainą išsinuomojo būsimą objektą. Patenkinti ir savivaldybės vadovai, nes turi progą pasireklamuoti, kad „neišleidę nei vieno lito“, kaip jau buvo pasigirta, pasiūlys atvykėliams galbūt patrauklų pramoginį objektą.

Viskas teisėta, nors sutartys su tiekėju bei nuomininku ir neviešinamos, juk komercinė paslaptis. Tik kaip su tais mokesčių mokėtojų 6 mln. litų, kurie ištirpsta lyg sniegas? Kam šiais laikais rūpi tie šeši milijonai „klestinčioje“, bet į probleminių teritorijų sąrašą įrašytoje savivaldybėje?

Logika paprasta, jie visų, todėl visi galėsite apsilankyti kurorte ir išsimaudę vandens parke keldamiesi keltuvais slidinėti, mažinsite taršą Druskininkuose. Nei korupcijos, nei vagystės ar įtartino nuomos sandorio už kiek daugiau kaip pusė projekto vertės čia niekas neįžvelgs.

Schema patikrinta ir veikia, nes patenkinti yra visi projekto dalyviai. Būti patenkintais įtikinami ir vietiniai gyventojai. Jie keleivinius kalnų keltuvus, pasak savivaldybės valdžiukės, galės naudoti kaip papildomą ekologišką/taršą mažinančią viešojo transporto priemonę, varomą 150 kW dyzeliniu varikliu.

Vilius Semeška yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Druskininkų skyriaus narys

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min