Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilius Semeška: Druskininkų naujas meras – senas meras?

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilius Semeška Po to, kai Seime, pagal socialdemokratų pasiūlytą modelį, buvo įteisinti tiesioginiai merų rinkimai, tapo aišku, kad Druskininkuose senas meras sieks būti perrinktas ir norės valdyti toliau, nesvarbu, ar turės daugumą naujoje savivaldybės taryboje, ar ne.

Visos Lietuvos partijos, taip pat ir rinkėjai, jau senokai laukė ir norėjo merus rinkti tiesiogiai, tačiau ar tokiomis sąlygomis ir įgaliojimais, kurie įteisinti paskubomis, dėl vienintelio tikslo būti perrinktu ir toliau veikti taip pat diktatoriškai, neatsižvelgiant net ir į naujos tarybos sudėtį?

Jau šiandien galima akivaizdžiai pamatyti, kad siekiant tikslo, bus metami visi įmanomi administraciniai resursai, tai yra, mūsų mokesčių mokėtojų pinigai. Tam juk ir buvo sugalvota leisti propagandinį Druskininkų valdžios savireklamai skirtą leidinį „Mano Druskininkai“.

Neatsižvelgiant nei į Lietuvos žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimus, politinės savireklamos tiražavimas priešrinkiminei kampanijai prasidėjus padidintas iki 10 tūkst. egzempliorių per savaitę. Jei Druskininkų savivaldybėje gyvena apie 21 tūkst. gyventojų, tai beveik kiekvienai šeimai Druskininkų valdžia, įklimpusi į milžiniškas skolas, skiria net po du „nemokamus“ laikraščius. O praeitą savaitę mokesčių mokėtojų sąskaita Druskininkų meras dar ir savireklaminiais atvirukais rinkėjus pamaitino.

Druskininkų savivaldybėje gyvena apie 21 tūkst. gyventojų, tad beveik kiekvienai šeimai Druskininkų valdžia, įklimpusi į milžiniškas skolas, skiria net po du „nemokamus“ laikraščius.

Tačiau gyventojai nėra tokie naivūs ir kvaili! Juk kiekvienas mato, kad vietinių problemos pastebimos tik rinkimams artėjant, o didžiausias dėmesys buvo kreipiamas ES paramos lėšų įsisavinimui, siaurų grupinių interesų tenkinimui, susidorojimui su kritikais bei oponentais, atvykstančiųjų turistų pramogų bei įtakingų asmenų puotų organizavimui.

Panašu, kad rinkimai Druskininkų savivaldybėje bus labai įtempti. Dabartinės valdžios tikslas jokiu būdu neleisti kitoms partijoms ir lyderiams tikrinti visų komercinių ir neviešinamų sutarčių, sudarytų per pastaruosius keturiolika metų, savivaldybės šeryklėlių – sukurtų UAB‘ų veiklos. Nors niekas po rinkimų jokių raganų medžioklių organizuoti neketina, nes dauguma savivaldybėje dirbančių specialistų tik atlieka savo pareigas, valdžios baimė prarasti galią, galią valdyti ir bausti, ypač jaučiama. Kyla klausimas, kodėl?

Vietinė valdžia pirmiausia turi tarnauti vietiniams gyventojams ir atstovauti jų interesams. Koks džiaugsmas gyventi „klestinčiame“ kurorte, nors įrašytame į probleminių teritorijų sąrašą, kuriame vietiniai gyventojai reikalingi kaip pigi darbo jėga, tiksliau, nereiklus įrankis atitinkamai grupelei išrinktųjų, priskiriančių save nebaudžiamųjų kastai.

Pirmiausia, kiekvienas renkamas asmuo turi ne tik suvokti, bet ir išrinktas laikytis įsipareigojimų, tai yra būti rinkėjų tarnu, įgaliotu atstovu, bet ne visagaliu ir neklystančiu valdovu. Meras tampa pavyzdžiu visuomenei, atstovauja savivaldybei šalyje ir užsienyje. Ar dabar meras yra savivaldybės gyventojų veidrodis?

Kiekvienas renkamas asmuo turi ne tik suvokti, bet ir išrinktas laikytis įsipareigojimų, tai yra būti rinkėjų tarnu, įgaliotu atstovu, bet ne visagaliu ir neklystančiu valdovu.

Ar senas meras ir toliau bus nepakeičiamas – nuspręs rinkėjai. Svarbu, kad turėtume galimybę rinktis. Dar svarbiau, kad gyvenant laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje būtų užtikrinti demokratiniai rinkimai: be papirkinėjimų, melo, šmeižto ir įžeidimų.

O po rinkimų valdžia pagaliau atsigręžtų į vietinių gyventojų poreikius ir nešvaistytų mūsų sumokėtų mokesčių savireklamai, gigantomaniškiems projektams, neardytų meno kūrinių, nestatytų tvorų ir pilių parkuose. Būtina vieninga ir susitelkusi savivaldybės bendruomenė, kuriai gyvenimas Druskininkuose – M.K.Čiurlionio mieste, kurorte, į kurį norėtų sugrįžti visi čia pabuvoję, teikia ženklius privalumus lyginant su kitomis vietovėmis.

Pats pavadinimas Savivaldybė reiškia, kad vietiniai gyventojai sprendžia savo problemas, su jais tariamasi, atsiklausiama jų nuomonės priimant svarbiausius sprendimus. Todėl jokių vienvaldžių diktatorių, valdančių ir net baudžiančių „nepaklusniuosius“ valdovų, Lietuvos piliečiai tikrai nėra nusipelnę. Tiesiogiai išrinktas meras yra tiesioginis jūsų tarnas, jį išsirinkę ne prašykite, o reikalaukite, kad tarnautų jums, bet ne savo asmeniniams ir artimos aplinkos interesams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min