Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilius Semeška: Druskininkų savivaldybė panašėja į mero akcinę bendrovę

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilius Semeška Susiklostė tokia situacija, kad šiuo metų Druskininkų kurortą garsina ne gydomieji mineraliniai vandenys, švarus, pušynų išafiltruotas oras ar žinomiausias pasaulyje Lietuvos kompozitorius ir dailininkas M.K.Čiurlionis. Labai panašu, kad Druskininkai tapo vieno žmogaus – Ričardo Malinausko – įkaitu, savo veikla ir pareiškimais griaunančio pasitikėjimą savivalda ir visa valstybe. Malingradas – tokį kurorto pavadinimą perskaičiau komentaruose po straipsniu, publikuotu internetiniame portale.

Kaip niekur kitur Druskininkų savivaldybė dėl jos vadovų savivalės panašėja į uždarąją akcinę bendrovę, kurios pagrindinis akcininkas yra Druskininkų meras.

Panašu, kad kapitalas tokiai „bendrovei“ su visa organizacija, kuri turi savo verslą (gydyklas, vandens parką, viešbutį, nuomoja patalpas ir t.t.), sukrautas per projektus, kurie finansuojami iš ES bendrijos paramos fondų, taip pat ir valstybės bei savivaldybės biudžeto lėšų.

Tokiai jau nebe vietiniams gyventojams tarnaujančiai organizacijai klestėti pasitelkiami milžiniški administraciniai resursai tiek savireklamai, tiek ir įvairiapusei teisinei gynybai, apsaugai. Kaip ir įvairiapusiam oponentų persekiojimui/puolimui naudojama politinė galia/įtaka per kontroliuojančias valstybines institucijas, netgi kiekvieną savaitę leidžiamą Druskininkų valdžios propagandinį leidinį.

Kaip niekur kitur Druskininkų savivaldybė dėl jos vadovų savivalės panašėja į uždarąją akcinę bendrovę, kurios pagrindinis akcininkas yra Druskininkų meras.

2014 m. gegužės 26 d. Druskininkų opozicinės partijos paskelbė viešą pareiškimą, kuriame akcentuojama netoleruotina mero veikla „tvorų“ skandale, jo vieši pareiškimai dėl ketinimų nevykdyti aplinkosaugininkų, statybos inspektorių nurodymų.

Susidaro įspūdis, kad nei socialdemokratų partijos Druskininkų skyrius, turintis absoliučią daugumą savivaldybės taryboje, nei partijos vadovybė su premjeru Vilniuje nepajėgia sutramdyti įsisiautėjusio Druskininkų savivaldybės vadovo ir taip tampa to žmogaus įkaitais arba rėmėjais.

Kaip pavyzdį pateikiu vieną iš veiklos schemų, kuri yra stulbinanti bei verčianti skubiai atitinkamas tarnybas pradėti tyrimus, nedelsiant nušalinant atitinkamus asmenis nuo priėjimo prie savivaldybės valdymo, mokesčių mokėtojų lėšų skirstymo. Čia laukiame ypatingo dėmesio iš prezidentūros, kadangi mūsų išrinkta Prezidentė yra pažadėjusi kovoti su oligarchais, įsigalėjusiais atitinkamose savivaldybėse.

Objektas Druskininkuose, Turistų g. 13 – privačios statybos, dėl kurių teisėtumo Generalinė prokuratūra kreipėsi į teismą

Taigi, viena savivaldybėje gerai žinoma bendrovė gauna užsakymų už maždaug 60 mln. Lt, su tos bendrovės akcininkais giminystės ryšiais siejami žmonės dirba savivaldybės ir teisėsaugos struktūrose (žr. schemą).

Korupcinė schema
Korupcinė schema

Pats statytojas, paprastas vienos Alytaus bendrovės apsaugos darbuotojas, kurorto parke pasitvirtina detalųjį planą, kuriame suformuojama namų valda, papildomai išnuomojama savivaldybei priklausanti žemė namų valdos sklypo praplėtimui.

Už ES bendrijos paramos lėšas tvarkant parką prie tos namų valdos įrengiama visa infrastruktūra: komunikacijos, nutiesimas, net privažiavimas. Savivaldybė išduoda leidimą statyboms.

Vietinė žiniasklaida, pradėjusi žurnalistinį tyrimą, išsiaiškina visas detales, jas paviešina Druskininkų spaudoje, kol pagaliau Generalinė prokuratūra nusprendžia kreiptis į teismą gindama viešąjį interesą dėl neteisėtų statybų, jau pradėto pastato nugriovimo bei žemės sklypo nuomos sutarties nutraukimo. Pažvelgus į nubraižytą schemą, kyla pagrįstų įtarimų dėl korupcijos.

8 metus R.Malinauskas naudojo 25 arus aptvertos valstybinės žemės pačiam miesto centre, prie savo gyvenamojo namo, kaip tikras kunigaikštis (mano carystė, ką noriu tą ir darau). Kilus skandalui – įžūlus melas apie naujutėlę „niekieno/bešeimininkę“ tvorą, kuri vientisai aptvėrusi mero 9 arų sklypą ir su juo neteisėtai susiliejusius 25 arus valstybės žemės.

Pasitelkiami apgailėtini savivaldybės administracijos direktorės išvedžiojimai apie negalėjimą net prisiliesti prie tos tvoros ir būtinybė ją išsaugoti, kaip bešeimininkę.

Ar prisiims Druskininkų meras asmeninę politinę atsakomybę ne tik už galimai neteisėtas statybas miesto parke, tačiau ir už:

– „tvorų“ skandalus: viena „įbridusi“ į Ratnyčios upelį Latežerio kaime, kita Druskininkų centre prie mero gyvenamojo namo;

– Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos sprendimą dėl neteisėto Druskininkų savivaldybės valdžios leidinio „Mano Druskininkai“ leidimo;

– už išardytą menininko Antano Balkės skulptūrą kurorte;

– už atliekų konteinerius, kurie demonstruojant valdžios galią perkelti prie verslininko Valdo Trinkūno gyvenamojo namo vien dėl kritikos Druskininkų mero priimtiems sprendimams;

– už įžeidžiantį elgesį savivaldybės tarybos posėdžių metu su opozicijos nariais?

– už viešas oponentų patyčias Druskininkų valdžios propagandiniame leidinyje ir politinę savireklamą mokesčių mokėtojų sąskaita.

Vilius Semeška yra TS-LKD Druskininkų skyriaus vicepirmininkas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min