TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Visvaldas Matijošaitis: Pradėjęs dirbti susiėmiau už galvos

Šaltinis: 15min
0
A A

Visvaldas Matijošaitis Prieš pusantro mėnesio pradėjęs dirbti Kauno miesto savivaldybėje, susiėmiau už galvos. Palyginus su moderniomis šiuolaikinėmis organizacijomis – ar tai būtų bankai, ar universitetai, ar verslo įmonės – savivaldybė buvo atsilikusi mažiausiai 10 metų.

Jei visai atvirai, radome tikrą betvarkę – stalčiuose gulintys projektai, jokios kontrolės ar elementarios projektų valdymo sistemos, tik popierių logistika tarp kabinetų užsiimantys darbuotojai.

Per mėnesį rimta komanda, kurią sudarė viešojo administravimo ir organizacijų valdymo specialistai, sugebėjo parengti savivaldybės reorganizacijos planą, kurį šį antradienį oficialiai patvirtinome. Ir kas įdomiausia – šitam sprendimui visai nesipriešino net pastaruosius 8 metus Kauną valdę partiniai politikai. Tikriausiai todėl, kad neturėjo jokių argumentų.

Jei visai atvirai, radome tikrą betvarkę – stalčiuose gulintys projektai, jokios kontrolės ar elementarios projektų valdymo sistemos, tik popierių logistika tarp kabinetų užsiimantys darbuotojai.

Per kelerius pastaruosius metus Kaune gyvenančių žmonių sumažėjo 44 tūkstančiais. Tuo tarpu valdininkų skaičius savivaldybėje nuo 2011-ųjų iki 2014-ųjų buvo išsipūtęs iki 786. Po pertvarkos, kurią užbaigsime iki šių metų pabaigos, darbuotojų sumažės penktadaliu – iki 630. Vien tokiu būdu per metus miestas sutaupys daugiau nei 2 mln. eurų.

Bet visi šie skaičiai yra antraeilis dalykas. Pagrindinis šios pertvarkos tikslas – kokybinis miesto valdymo šuolis.

Su šia pertvarka atsisakome funkcijų ir veiklų dubliavimo, formuojame aiškius kompetencijų centrus, diegiame projektinį ir procesų valdymo principus, centralizuojame finansų, apskaitos, viešųjų pirkimų ir kitas funkcijas – darome viską, kad Kauno miesto savivaldybė ilgainiui taptų modernia ir šiuolaikiška organizacija, miestiečiams teikianti kokybiškas ir operatyvias paslaugas.

Įsivaizduojate – per pastarąjį mėnesį pakalbėjus su visų savivaldybės skyrių vadovais, kiekvienas iš jų prisipažino galintis nesunkiai atsisakyti bent 2 ar 3 žmonių ir nuo to nenukentėtų skyriaus darbas. Paklausus, kodėl pas juos dirba tie pertekliniai žmonės, skyrių vadovai neslėpė – jiems tuos žmones atvedė. O tokią atvestinių ir partinių armiją iki šiol reikėjo išlaikyti mokesčius mokantiems kauniečiams.

Noriu pabrėžti, kad ši pertvarka nenutaikyta į konkrečias personalijas. Visi, kurie gerai dirbo ir dirba, liks dirbti toliau. Bet su tais, kurie į savivaldybę buvo atvesti ir nieko neveikė, tikrai atsisveikinsime. Jų vietą užims dirbti galintys ir norintys žmonės. Ir ši pertvarka – tik pirmas žingsnis modernios, šiuolaikiškos ir kauniečiams dirbančios organizacijos link.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min