Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vladimiras Romanovas: Kol ryjami Lietuvos žmonių pinigai, mes niekada gerai negyvensime

Šaltinis: 15min
0
A A

Bankininkas Vladimiras Romanovas diena.lt puslapiuose išsakė savo nuomonę apie skandinavus. Tiek šiuolaikinius, tiek praėjusių epochų:

 

„Stebiuosi mūsų protėvių istorija, kuri patyliukais išnyko kaip dabar nyksta lietuvių tauta. Kažkada Lietuva Sarmatijos valstybėje vadinosi Bazilika ir buvo kultūros, dvasios centru visų tautų, kurias simbolizavo Vytis ant balto žirgo.

Valstybės, besitęsiančios nuo baltų iki Egipto, pirmieji faraonai rašė ženklais, kurių pėdsakai išlikę mūsų runose, tačiau buvo nuosekliai ištrinami iš istorijos ir nutylimi. Iš pradžių tai darė popiežiaus istorikai, tokie kaip Karamzinas, o dabar šiuolaikiniai istorikai-mokslininkai. Pagal vakarietiškus kruvinos popiežių istorijos stereotipus aukštinama Romos imperija tik todėl, kad ji jėga atnešė krikščionybę ir negailestingai naikino mūsų protėvius, paversdami pagoniškąją religiją į savas sektas. Šie mokslininkai, gavę laipsnius ir vardus, toliau gina naują vakarietišką politinę istoriją.

Nuožmus košmaras atėjūnų

Jau trypė mūsų kiemuose,

Žudikai – vaiko sielos būna

Su gėrio ir šviesos dvasia.

Tegul man atleidžia poetas už išverstą ir šiek tiek pakeistą jo eilėraštį, bet nėra geresnio apibūdinimo religiniams fanatikams, kuriuos įkvėpė diktatoriai pontifikai, kovoję dėl galios, ir religiją pavertę valdžios instrumentu. Šį istorijos periodą galima priskirti prie pačių didžiausių žmonijos nelaimių.

Vėliausiai iš visų šiai prievartai pasidavė Žemaitija, praradusi ne tik protėvių religiją, bet ir savo istorinį pavadinimą – Samogetija.

Nuo 1418 metų Vytautas prievarta apkrikštijęs pagonybę išpažįstančius savuosius, atėmęs jų praeities ir ateities savastį, baiminosi tautos ir Trakų tvirtovėje turėjo būti saugomas jo atsivežtų iš kaganato kilusių Krymo karaimų.

Runos ant akmenų byloja tai, apie ką rašė mūsų protėviai. Kaip jas skaito rašytojas Juozas Šeimys, šifruodamas užrašus ant ieties: „uzmaus“ (užmaus) „suamusu“ (suomį), tampa aišku, kad kalbama apie mūsų šiaurės kaimynus. Anais laikas šių kaimyninių genčių atstovai dėl jų gyvenimo būdo vadinti šuniniais žmonėmis ir smakais. Taip lietuviai vadino visus skandinavus dėl to, kad jie nebuvo riteriais, raiteliais, o važinėjo šunimis.

O dabar šitos tautos atstovai, supirkę bankus ir žiniasklaidą Lietuvoje, moko mus gyventi. (...)“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min