Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Eurovizija 2010“. „We are the winners?“

Šaltinis: 15min
0
A A

Taip straipsnį pavadinau ne todėl, kad jau ką nors laimėjome. Neduok Dieve, jei Lietuvai tektų našta surengti „Euroviziją“... Tiesiog konstatuoju, kad šiais metais einame tuo pačiu keliu, kuriuo keliavome su „LT United“ 2006-aisiais į Atėnus.

Bet apie viską iš eilės. Kai Jurgis Didžiulis nusilenkė Aistei Pilvelytei, mintyse nusilenkiau ir aš: įspūdinga atlikėja šį kartą suspindėjo visomis balso ir kūno spalvomis. Ji tikrai nebūtų paskutinė Osle! Aistės grožiui  nebūtų likęs abejingas nė vienas graikas ar norvegas. O moterys raudotų skambant „Melancholijai“. Tačiau šį kartą „Eurovizijos“ gerbėjų balsus rinksime kitais būdais. Taip lėmė daugumos balsai, kad dabar į tuštybės olimpiadą, „Eurovizija“ vadinamą, siunčiame linksmą, nuoširdžią, kosmopolitinę, pokštaujančią grupę, kuri dar ir profesionaliai groja.

Tarp „InCulto“ ir  „LT United“ – daug skirtumų (tarkime, muzikos stilius skiriasi kaip diena ir naktis), bet daug ir bendra. Jie jau patyrę scenoje, panašiai kaip, beje, ir „Skamp“, likę trylikti 2001-aisiais. Tačiau ar rasime Jurgio ir kompanijos šou bent vieną iš minusų, kurie sutrukdė žybtelėti kitiems Lietuvos atstovams?

Sutikite, kad tarptautinės patirties (renkantis dainą ir kuriant vaizdą scenoje) gerokai trūko šiems

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./ „InCulto“ koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./ „InCulto“ koncerto akimirka

profesionalams: estrados vilkui Ovidijui Vyšniauskui, gražiai, bet kiek šaltokai Laurai, originaliai bet ne visiems suprantamai Aistei Smilgevičiūtei ir, žinoma, Aivarui, kurį (juokaujama) pražudė kepurė. Linas su Simona dainavo puikiai, bet prastai judėjo. Kaip pasakytų Jurijus Smoriginas, šoko lyg Buratino giminaičiai.  „4Fun“ daina buvo nuobodoka, briliantai ant gitaros nepadėjo suspindėti ir nustebinti, o šėšėlių teatras labiau tiko kamerinei aplinkai. Jeronimas Milius į finalą nepateko, nes nesukūrė šou. Vat jeigu rokeris būtų sudegęs ugnyje kaip kokie „Rammstein“…

Idėjų badas. Vien geros dainos ir ilgų rokerio plaukų juk neužtenka. Sasha... Na, neblogas dvikalbis pasirodymas, bet man tos kepurės ant jaunų vaikinų galvų neatrodo stilingos. Geriau jau dirbtinai apnuoginta Dimos Bilano krūtinė (cha, cha, cha). Liūdna, bet kartu ir juokas ima. 

„InCulto“ kūrinys irgi nėra idelus „Eurovizijai“. Silpnokas uždainis, bet gerai vežantis ir labiau Lotynų Ameriką nei Europą primenantis ritmas. Nerealiai užvedantis Jurgio vokalas (kai užtraukia aukšta nata). Bent jau 15min redakcijoje jų daina, atliekama tikrais, o ne butaforiniais instrumentais, suskambėjo linksmai ir akustiškai be priekaištų. Šioks toks neformatas, bet ne tiek nutolęs nuo daugumai suprantamo ir suvirškinamo „mainstreamo“ kaip A.Smilgevičiūtės „Strazdas“. Ko gero, „InCulto“ pliusų turi daugiau nei minusų! Tad būkime optimistai, kad finale dainuosime.

Tik yra dar vienas didelis pliusas, kurio negaliu nutylėti. Taip, tai toks blizgančios trumpikės ir išbalusios kojos! Turint omeny, kad nemažą „Eurovizijos“ gerbėjų dalį sudaro būtent „pupuliai“ su trumpikėmis ar nuplėštais džinsiniais šortais, tokia lietuvaičių ironija (tuščias blizgesys ir aliuzija į „gayviziją“) gali tapti dideliu pliusu: vieniems bus juokinga, o kiti juos vadins sekso stabais.

O ar nuo to priklausys, kokią vietą užimsime šiais metais, bus matyti. Ko gero, didžiąja dalimi dabar viskas priklauso nuo konteksto (kokio stiliaus dainas atliks varžovai) ir sėkmės. Jei pavyktų pakartoti „LT United“ laimėjimą (šeši muzikantai liko šešti), būtų fantastika.  Tiesa, „InCulto“ groja penkiese, o šeštuoju nariu tapo 15min.lt konkursą laimėjęs skaitytojas Petras.

Žinoma, dar gali paaiškėti, kad vaikinai su blizgančiomis kelnaitėmis jau buvo pasirodę prieš 2009 m. liepą kur nors Oslo klube (kaip Donatas Montvydas Banja Lukos festivalyje). Tuomet visa tai, ką čia surašiau, netektų prasmės. Bet gal jau pakaks skandalų, nes kankina pergalių alkis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min