Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 29d. 17:16

Zigmantas Balčytis: Baltijos šalys sprūsta iš V.Putino energetikos tinklų

Zigmantas Balčytis Nesąmonė. Taip pernai, po įvykių Ukrainoje, Vladimiras Putinas pavadino oficialiojo Briuselio teiginius apie būtinybę mažinti ES priklausomybę nuo Rusijos tiekiamų energetinių išteklių.

Šią savaitę V.Putinas apkaltino ES neūkiškumu ir veidmainiavimu, nes Baltijos šalys integruojasi į Vakarų Europos elektros sistemas, o tai milijardus dolerių kainuos ir Rusijai, ir ES.

V.Putino žodžiai reiškia ir tai, kad Lietuva ir kitos Baltijos valstybės žengia teisingu keliu mažindamos energetinę priklausomybę nuo Rusijos. 

Planai integruoti Baltijos valstybes į ES energetikos tinklus jau seniai nėra jokia naujiena. Jokia paslaptis, kad netrukus Lietuva bus sujungta elektros tiltais su Švedija ir Lenkija. Tik laiko klausimas, kada bus sinchronizuoti Baltijos šalių bei Vakarų Europos elektros tinklai. Sinchronizuoti su kontinentine Europa, o ne su Maskva. Toks yra ir Lietuvos, ir ES strateginis žingsnis.

ES „neūkiškumas“ pagal V.Putiną mažų mažiausiai nenuoširdus ir tereiškia desperatišką norą išlaikyti Baltijos valstybes savo įtakos zonoje. Juk energetika jau seniai reiškia politiką, o Rusijai energetika – ir politinio spaudimo įrankis.

V.Putino žodžiai reiškia ir tai, kad Lietuva ir kitos Baltijos valstybės žengia teisingu keliu mažindamos energetinę priklausomybę nuo Rusijos. Baltijos šalys sprūsta iš V.Putino energetikos tinklų. O tai, kad Rusija bus priversta investuoti į Kaliningrado srities elektros ūkį – jau Rusijos galvos skausmas. 

Zigmantas Balčytis yra Europos Parlamento narys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min