Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 21d. 16:52

Zigmantas Balčytis: Pritaikyta imigrantams, bet tiks ir Lietuvos piliečiams?

Zigmantas Balčytis Kuo toliau, tuo dažniau prabylama apie imigraciją į Lietuvą reguliuojančių įstatymų liberalizavimą. Jau nebevengiama net nurodyti šalių, iš kurių, politikų ir darbdavių pageidavimu, į Lietuvą turėtų atvykti darbo imigrantai – darbo jėga. Iš Ukrainos, Baltarusijos, Moldovos.

Kuo toliau, tuo labiau nepalieka mintis, kad ir Lietuvai siūlomas socialinis modelis, ir konkrečiai siūlomas naujasis Darbo kodeksas yra skirtas būsimiesiems darbo imigrantams, o ne tik Lietuvos piliečiams. Gal net labiau skirtas imigrantams, nes didele meile saviems, Lietuvos piliečiams, siūlomas Darbo kodeksas nespinduliuoja.

Darbo kodeksas pritaikytas imigrantams, bet tiks ir Lietuvos piliečiams?

Toks klausimas tikrai neguodžia Lietuvoje dirbančių, vis dar neemigravusių piliečių. Teigiamas atsakymas į šį klausimą reikštų, kad Darbo kodeksas tėra paruošiamieji darbai būsimajai imigrantų bangai ar bangelei sutikti.

Darbo kodeksas pritaikytas imigrantams, bet tiks ir Lietuvos piliečiams?

Anksčiau buvo teigiama, kad Lietuvoje trūksta aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Dabar jau teigiama, kad trūksta ir žemos kvalifikacijos darbo jėgos.

Toks Darbo kodeksas, kuris siūlomas, ir palengvintos darbo imigrantų atvykimo į Lietuvą sąlygos kažin ar užtikrintų pakankamą kiekį aukštos kvalifikacijos darbo jėgos. Kur kas svarbiau požiūris į darbuotoją, dar kitaip vadinamas darbo sąlygomis. O ir Europos Sąjungos įsteigta Mėlynoji kortelė šiandien leidžia kvalifikuotą darbuotoją atsivežti į Lietuvą per mažiau nei du mėnesius.

Lietuvoje darbo jėgos išties pradeda trūkti, nes dirbti už minimumą atsiranda vis mažiau norinčių, o kai kur jau nebėra ir galinčių. Priežastis paprasta: už minimumą sunku pragyventi. Galima bandyti išgyventi, ir kai kas tą daro, bet kiti paprasčiausiai emigruoja.

Toks Darbo kodeksas, kuris siūlomas, dar labiau paskatintų emigraciją. Tai reikštų, kad Lietuva atsisako paskutinės vilties pažadų – susigrąžinti emigrantus atgal, į Tėvynę. Viskas paliekama savieigai: jei norite – grįžkite, jei nenorite dirbti už minimumą – išvažiuokite, atsivešime, kurie norės dirbti ir nekels problemų. Nesirgs, negimdys ir dirbs septynias dienas per savaitę.

Toks Darbo kodeksas, kuris siūlomas, dar labiau paskatintų emigraciją.

O dar ir pliusų atsiras: Lietuva, kaip ir visa Europa, sensta, vis mažiau dirbančiųjų turi išlaikyti vis daugiau pensininkų. Dirbantys imigrantai išties „padėtų“ šią problemą spręsti.

Imigrantų daugės, ir su tuo reikia susitaikyti. Kitas klausimas, kaip imigracija paveiks ne tik Lietuvos ekonomiką, bet ir visą Lietuvą.

Ir Darbo kodekso pataisų reikia, bet ne tokių, kurios ekonomikos augimą skatintų dirbančių žmonių socialinio saugumo sąskaita. Ne tokių liberalizuotų migracijos įstatymų, kurie sudarytų sąlygas patenkinti tik pigios darbo jėgos poreikį.

Zigmantas Balčytis yra Europos Parlamento narys, socialdemokratas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min