Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 6d. 14:26

0,3 mln. eurų vertės kontrabandą gabenęs alytiškis pasimetė paklaustas, kodėl sustojo pamiškėje

Alytiškio krovininiame automobilyje rasti kontrabandiniai rūkalai
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr. / Alytiškio krovininiame automobilyje rasti kontrabandiniai rūkalai

Šiaulių apygardos prokuratūra kreipėsi į Panevėžio apygardos teismą dėl kontrabandinių cigarečių krovinio, rasto alytiškio krovininiame automobilyje, trečiadienį praneša prokuratūros atstovai. Kontrabandininkui gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos, metu nustatyta, kad jau vieną kartą teistas Alytaus rajono gyventojas R. J. iš Latvijos į Lietuvą gabeno 110 tūkstančių Baltarusijoje pagamintų cigarečių.

Praėjusių metų birželį R. J. buvo sulaikytas VSAT pareigūnų netoli Biržų, kai iš Rygos krovininiu automobiliu vežė plastikinius butelius.

Pravažiavęs Latvijos–Lietuvos sieną vairuotojas sustojo aikštelėje prie miško. Stovintis krovininis automobilis sukėlė įtarimų patruliuojantiems VSAT pareigūnams. Jie turėjo duomenų, kad tokiu metu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, todėl nedelsdami sustojo patikrinti.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr./Alytiškio krovininiame automobilyje rasti kontrabandiniai rūkalai
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr./Alytiškio krovininiame automobilyje rasti kontrabandiniai rūkalai

Prie automobilio sutiktas ir pareigūnų užkalbintas vyras buvo pasimetęs ir negalėjo paaiškinti, kodėl sustojo šioje vietoje. Paklaustas, kokį krovinį gabena, R. J.  atsakė, kad plastikinę tarą. Paprašius parodyti gabenamą krovinį, vyras atidarė galines dureles.

Atidarius automobilį pareigūnai išvydo sukrautus plastikinius butelius, už kurių buvo kartoninės dėžės bei blokai cigarečių „Minsk Capital“, paženklintų Baltarusijos Respublikos tabako akcizo banderolėmis. Gabentų cigarečių vertė siekia daugiau nei 310 tūkstančių eurų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą R. J. prisipažino vežęs šias prekes.

Už kontrabandinių cigarečių krovinį kaltinamajam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min