Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 07, 12:23

1,1 mln. eurų vertės kanapių turėjusi lietuvių grupuotė Škotijoje pasiųsta už grotų

Lietuvių nusikaltėlių gauja, kurių turėta kanapių vertė siekė per 1 mln. svaro sterlingų (1,1 mln. eurų), sulaukė bausmės. Bendra įkalinimo bausmė – beveik 11 metų.
1 mln. svarų sterlingų vertės kanapių turėjusi lietuvių grupuotė Škotijoje pasiųsta už grotų.
1 mln. svarų sterlingų vertės kanapių turėjusi lietuvių grupuotė Škotijoje pasiųsta už grotų. / Škotijos policijos nuotr.

Justas Brazinskas, Artūras Litkinas, Romualdas Galdikas ir Tadas Jurjonas pernai buvo areštuoti po reidų Pyterhedo mieste Škotijoje.

Stirlingo aukščiausiasis teismas išgirdo, kad didmeninė kanapių kaina buvo apie 300 tūkst. svarų sterlingų, tačiau policija teigė, kad jų vertė pardavinėjant gatvėje galėjo viršyti 1 milijoną svaro sterlingų (1,1 mln. eurų).

43-ių R.Galdikas už grotų pasiųstas dvejiems metams. 32-ių A.Litkinas kalės kiek daugiau – dvejus metus ir aštuonis mėnesius.

26-erių J.Brazinskas nuteistas trejų metų ir keturių mėnesių bausme. O 45-ių T.Jurjonas buvo nuteistas kalėti dvejiems metams ir aštuoniems mėnesiams.

Teisėjas Lordas Mulhollandas teigė, kad kai kurie iš jų ir anksčiau turėjo reikalų su teisėsauga.

„Užuot sunkiai dirbę ir pasinaudoję jums suteiktomis galimybėmis mūsų šalyje, įsitraukėte į nusikalstamą veiklą, augindami ir prekiaudami kanapėmis“, – teigė teisėjas.

Jo teigimu, Škotijoje, kaip ir Lietuvoje, tai yra nusikalstama veikla ir grupuotė tai darė, siekdama pasipelnyti.

Keturi asmenys, kurių visų gyvenamoji vieta nurodyta kaip Pyterhedas, pasirodė Stirlingo aukščiausiame teisme, kad būtų nuteisti po to, kai vasario mėnesį Glazgo aukštajame teisme pripažino savo kaltę dėl to, jog buvo susiję su kanapių platinimu.

Teismas išgirdo, kad jie visi atvyko į Jungtinę Karalystę 2020 m., planuodami dirbti statybų, žuvies perdirbimo ir transporto srityse, o paskui įsitraukė į kanapių auginimą ir prekybą jomis.

Pasak prokuroro Billo McVicaro, byla yra susijusi su didelio masto organizuotu nusikalstamumu. Jo teigimu, neteisėtą kanapių verslą valdė grupuotė iš Lietuvos, kuri atvyko į Pyterhedą dalyvauti neteisėtame kanapių auginime ir platinime.

Policija stebėjo grupuotę nuo praėjusių metų sausio iki kovo. Pareigūnai stebėjo įvairius pastatus mieste, kurie buvo paversti narkotikų fabrikais. Buvo ir konfiskuotas didelis kiekis narkotikų. Sulaikymo metu A.Litkinas savo automobilyje turėjo 300 kanapių augalų. Policija jo automobilyje taip pat rado užrašų knygelę su instrukcijomis, kaip auginti kanapes. R.Galdikas sugautas Pyterhede su 77 kanapių augalais. J.Brazinskas sulaikytas po reido bute. Pareigūnai nustatė, kad jame palėpė buvo paversta kanapių „džiovinimo ir paruošimo“ patalpa.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min