Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

100 tūkst. pašalpą norėjo gauti apgaule

Litai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Litai
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai baigė tyrimą, susijusį su daugiau nei 100 tūkst. litų motinystės (tėvystės) pašalpos įgijimu apgaule.

Tauragės rajono apylinkės prokuroras kaltinimus dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo pareiškė Tauragės laidojimo paslaugų bendrovės direktoriui R.K. ir jo sutuoktinei, dirbančiai toje pačioje įmonėje vadybininke, L.K. Baudžiamoji byla perduota Tauragės rajono apylinkės teismui.

Tyrimo metu nustatyta, kad bendrovės direktorius R.K. tyčia, padėdamas sutuoktinei vadybininkei L.K. sukčiauti, į 2008 m. balandžio–birželio mėnesių darbo užmokesčio ir mokamuosius žiniaraščius bei 2008 m. liepos 10 d. pranešimą apie apdraustųjų valstybinio socialinio draudimo įmokas įrašė neteisingus duomenis ir patvirtino savo parašu, kad L.K. buvo įdarbinta vadybininke ir kelis mėnesius jai buvo mokamas 6 tūkst. Lt mėnesinis darbo užmokestis.

Per tyrimą surinkta duomenų, kad L.K. priskaičiuotas darbo užmokestis neatitinka realaus atlyginimo dydžio lyginant su kitų Tauragėje veikiančių bendrovių vadybininkų atlyginimais, o iš laidojimo paslaugas teikiančios bendrovės buhalterinės apskaitos ir teikiamų finansinių ataskaitų matyti, kad ji neturėjo finansinių galimybių mokėti tokio dydžio atlyginimą.

Tokiu būdu bendrininkaujant apgaule buvo įgyta teisė nuo 2008 m. gruodžio mėn. iki 2010 m. spalio mėn. gauti 120 133 Lt motinystės (tėvystės) pašalpą. Ši suma yra 104 115 Lt didesnė, negu būtų apskaičiuota pagal patvirtintą minimalią 800 Lt algą. Per dvejus metus moteriai būtų sumokėta 16 tūkst. litų pašalpų.

Šioje byloje laikinai apribotos nuosavybės teisės į 52 tūkst. Lt vertės turtą.

Tai šeštasis šiais metais FNTT Tauragės apskrities skyriaus baigtas ir teismui perduotas ikiteisminis tyrimas, susijęs su motinystės (tėvystės) pašalpomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min