Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

11 kartų užsienyje teistas jonavietis už žmogžudystę Lietuvoje kalės 9 metus

Romualdas Lipskis kaltinamas šnipinėjęs Baltarusijai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Suimtasis/ Asociatyvi nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teisme ketvirtadienį paskelbti nuosprendžiai dviem žudikams: 48-erių kaunietei Violetai Garmuvienei ir 32-ejų metų Jonavos rajono gyventojui Rimvydui Kazačiūnui. Abiejų asmenų atžvilgiu priimti apkaltinamieji teismo nuosprendžiai, kuriais jie pripažinti kaltais dėl nužudymo. Žudikai nelaisvėje praleis devynerius metus.

Kaip informuoja Kauno apygardos teismas, V.Garmuvienė kaltinta tuo, kad 2016 m. vasarį Kaune esančiame bute, būdama apsvaigusi nuo alkoholio, konflikto dėl asmeninių nesutarimų su kitu asmeniu metu, tyčia peiliu 3 kartus dūrė nukentėjusiajam į kairį žastą ir krūtinę. Patirti sužalojimai komplikavosi vidiniu nukraujavimu, dėl ko vyras netrukus įvykio vietoje mirė.

Kaltinamasis Lietuvoje pirmiau nebuvo padaręs nusikalstamų veikų ir neteistas, tačiau gyvendamas užsienyje teistas 11 kartų, kas charakterizuoja jį neigiamai.

Kaltinamoji prisipažino padariusi nusikaltimą, tačiau nurodė, kad ji gynėsi, nes nukentėjusysis ją norėjo nužudyti. Tačiau nors ir buvo nustatyta, kad kaltinamajai dėl nužudytojo veiksmų nežymiai buvo sutrikdyta sveikata, jos versija, kad ją bandė nužudyti, teisme buvo paneigta.

Teismas pripažino kaltinamosios atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis tai, kad ji prisipažino padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, taip pat, kad veikos padarymui įtakos turėjo provokuojantis nukentėjusiojo elgesys, kuris iššaukė neadekvačią kaltinamosios reakciją.

Jos atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta tai, kad ji nusikalstamą veiką padarė būdama apsvaigusi nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos veikos padarymui.

R.Kazačiūnas kaltintas tuo, kad 2016 m. balandį Jonavos rajone esančiame gyvenamajame name tyčia sudavė smūgius kumščiais ir spyrė kojomis kitam vyrui į įvairias kūno vietas, tuo padarė įvairius kūno sužalojimus, dėl ko nuo patirtos sunkios galvos smegenų traumos, vyras po kelių dienų klinikose mirė.

Kaltinamasis kaltu iš esmės prisipažino, tačiau nurodė, kad neturėjo tikslo ir nenorėjo asmens nužudyti. Kaltinamasis pripažino esmines nusikaltimo padarymo aplinkybes, nuoširdžiai gailėjosi, atsiprašė nukentėjusiojo, kritiškai vertino savo poelgį, todėl šios aplinkybės pripažintos jo atsakomybę lengvinančiomis.

Atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta ir tai, kad kaltinamasis nukentėjusiajam atlygino dalį neturtinės žalos ir kaltinamojo valia šio tėvai atlygino turtinę žalą – pilnai padengė laidojimo išlaidas. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių byloje nenustatyta.

Teismas, bylose įvertinęs kaltinamųjų, liudytojų, specialistų išvadas ir kitus bylose esančius duomenis, konstatavo, jog tiek V.Garmuvienės, tiek R.Kazačiūno kaltė yra įrodyta. Skiriant bausmes buvo atsižvelgta į minėtų kaltinamųjų padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, padarytos nusikalstamos veikos motyvus ir tikslus, kaltinamųjų asmenybes.

Kaltinamoji nedirbo, piktnaudžiavo alkoholiniais gėrimais, nesirūpino nepilnamečiu vaiku, nes bausta už tėvų valdžios nepanaudojimą. Anksčiau teista už nesunkius smurtinius nusikaltimus, bausta administracine tvarka, bet galiojančių nuobaudų neturi. Ji taip pat registruota priklausomybės ligų centre.

Kaltinamasis Lietuvoje pirmiau nebuvo padaręs nusikalstamų veikų ir neteistas, tačiau gyvendamas užsienyje teistas 11 kartų, kas charakterizuoja jį neigiamai. Kaltinamasis du kartus baustas administracine tvarka, psichiatro ir narkologo įskaitoje neįrašytas, jo parodymai yra logiški ir nuoseklūs, todėl pagrindo abejoti šio pakaltinamumu nebuvo.

R.Kazačiūnas niekur nedirba, iš esmės pragyvenimui lėšų neturi, sukūręs šeimą. Nukentėjusysis prašė teismo kaltinamojo griežtai nebausti.

Įvertinus visas nurodytas aplinkybes, abiems nuteistiesiems paskirtos 9-erių metų laisvės atėmimo bausmės, jas skiriant atlikti pataisos namuose.

Iš R.Kazačiūno nuosprendžiu priteista ir 15 000 Eur dydžio neturtinė žala nukentėjusiajam.

Nuosprendžiai per 20 dienų gali būti skundžiami Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min