TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

127 km/val. greičiu nuo policijos Vilniuje pabėgęs „Mercedes“ vairuotojas Mindaugas Matukas: gal jie labai lėtai vijosi?

Mindaugas Matukas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Aš negaliu paaiškinti nieko, iš tikro. Bet prisipažįstu, be abejo“, – teisme sakė Mindaugas Matukas, po posėdžio maivęsis prieš objektyvą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prabangų draugo mersedesą vairavęs ir tik antrą gaudynių dieną sostinės policijai įkliuvęs kelių erelis Mindaugas Matukas teisme pareiškė, kad ir pareigūnai nepersistengė jį vaikydamiesi.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas, nutaręs sujungti dvi beveik analogiškas Mindaugo Matuko bylas į vieną procesą, išnarpliojo dvi dienas užsitęsusių mersedeso gaudynių trilerį.

27 metų M.Matukas stojo prieš teismą dėl spalio 2–3 dienų nuotykių, kai vairuodamas iš draugo pasiskolintą juodą „Mercedes“ automobilį nutrūktgalviškai lakstė po Vilniaus miestą. Nors buvo visiškai blaivas, M.Matukas nebuvo linkęs bendrauti su policija, nes pastaruoju metu yra netekęs teisės vairuoti už kitus KET pažeidimus.

Posėdžio metu gana geranoriškai su jauna teisėja Virginija Liudvinavičiene bendravęs pažeidėjas demonstravo abejingumą, tik sakė norintis kuo greičiau užbaigti procesą. Jis netgi pasiryžo prisiimti daugiau kaltės nei prisidirbo iš tikrųjų, kad tik teismas nekviestų jį gaudžiusių policininkų ir akistatos metu nesiaiškintų visų smulkmenų.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mindaugas Matukas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mindaugas Matukas

Pavyzdžiui, dėl kaltinimų, kad sprukdamas nuo patrulių M.Matukas dar ir sugebėjo naudotis mobiliuoju. „Iš tikrųjų, tai nesinaudojau, bet tegul būna, kad su viskuo sutinku“, – numojo ranka jaunas niekur nedirbantis ir Darbo biržoje neregistruotas vilnietis.

Negalėdama nekviesti į teismą protokolą surašiusios institucijos atstovų, jei pažeidėjas nesutinka su visomis jame nurodytomis aplinkybėmis, teisėja bent tris sykius teiravosi vilniečio pozicijos.

„Viskas taip ir buvo, kaip čia parašyta“, – nieko aiškintis nebuvo linkęs M.Matukas.

Iš tikrųjų, grėsmės nekėliau, nes buvo gal 5 valanda ryto ir mašinų beveik nebuvo, – teisme aiškino M.Matukas.

Realiai jis nesutiko ir su dar viena protokole nurodyta aplinkybe, kad beprotiškai lėkdamas nuo policijos (ten, kur leidžiamas 60 km/val. greitis, vienu momentu užfiksuotas mersedeso lėkimas 127 km/val.) jis kėlė grėsmę aplinkinių saugumui.

„Iš tikrųjų, grėsmės nekėliau, nes buvo gal 5 valanda ryto ir mašinų beveik nebuvo“, – lyg tarp kitko mestelėjo M.Matukas.

„Normaliai, kažkur 120 km/val...“

Teisėja V.Liudvinavičienė bandė aiškintis, kaip greičio mėgėjui taip lengvai pavykdavo pasprukti nuo uniformuotų persekiotojų.

„Greitai važiavot labai?“ – administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens teiravosi posėdžio šeimininkė.

„Normaliai, kažkur 120 km/val. Tai jie gal lėtai važiavo labai?..“ – svarstė ekstremalas.

Ar M.Matukas suprato, kad pareigūnai jį vejasi, stabdo?

„Įtariau“, – neslėpė jaunas vyras.

Iš ko?

„Iš švyturėlių“, – nevyniojo į vatą M.Matukas. 

Kliudė prieinančią pareigūnę

Tarp užfiksuotų M.Matuko pažeidimų – ir važiavimas per sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui. Be to, galiausiai pagautas policijos, vairuotojas negalėjo pateikti net transporto priemonės dokumentų.

Juodąjį 2003-iųjų laidos „Mercedes Benz E270 CDI“ pareigūnai pirmą sykį vaikėsi dar spalio 1-osios, šeštadienio naktį. Tąsyk prie laisvalaikio centro „Forum Palace“ patruliai ketino patikrinti  vairuotoją, tačiau šis, spustelėjęs akceleratorių ir kliudęs prieinančią pareigūnę, pasišalino. Pagauti vairuotojo mieste tą naktį nebepavyko.

Išrašas apie anksčiau M.Matukui skirtas nuobaudas užima net 23 bylos puslapius.

Sekmadienį M.Matukas su mersedesu vėl pastebėtas mieste. Tada, kaip ir nurodoma išnagrinėtoje byloje, 127 km/val. greičiu lėkęs pažeidėjas vėl pabėgo nuo pareigūnų.

Pirmadienį, spalio 3-iąją, automobilis vėl pakliuvo į patrulių akiratį, tąkart į jo gaudynes įsitraukė didžiulės policijos pajėgos.

Iš L.Asanavičiūtės gatvės Karoliniškėse vairuotojas didžiuliu greičiu lėkė Pilaitės link, pasuko į duobėtą žvyrkelį ir nemažindamas greičio varė toliau. Suniokojęs automobilį, M.Matukas jį metė, atsikratė rakto ir bandė slėptis apleistoje statybvietėje, tačiau netrukus buvo surakintas antrankiais.

Teismui suteikus M.Matukui baigiamosios kalbos teisę, jis ištarė: „Neturiu aš ką pasisakyti, iš tikro. Tik labai gailiuosi...“

Nutarimą šioje dviguboje M.Matuko byloje V.Liudvinavičienė žada skelbti gruodžio 1 dieną.

Įtariamas ir dėl mašinos vagystės

Priimdama verdiktą teisėja atsižvelgs ir į M.Matuką charakterizuojančią medžiagą – išrašas apie anksčiau jam skirtas nuobaudas užima net 23 bylos puslapius.

Beje, į posėdį surakintą M.Matuką atvedė konvojaus pareigūnai – tai byloja, kad vilnietis turi ir rimtesnių problemų su teisėsauga. Vienoje baudžiamojoje byloje jis yra įtariamas automobilio vagyste, kol vyksta tyrimas, teismas yra leidęs laikyti jį Lukiškėse.

Be to, jau šį antradienį Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas nagrinėja dar vieną M.Matuko administracinių teisės pažeidimų bylą, susijusią su visišku KET ignoravimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min