Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

13 kartų peiliu smogęs savo darbuotojui Renius Krutulis: „Kai jį bintavau, sakė, kad gyvens“

Teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teisme antradienį išnagrinėta 27 metų Reniaus Krutulio įvykdyto žiauraus nusikaltimo byla. Jis kaltinamas, kad išgertuvių metu nužudė pas jį dirbantį bendraamžį vyrą ir sužalojo dar vieną sugėrovą.

Bylos duomenimis, R.Krutulis spalio 12 d. Alytuje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia 13 kartų dūrė virtuviniu peiliu į krūtinę, kaklą, nugarą nukentėjusiajam Modestui Č. Taip pat įtariama, kad jis sužalojo Eimantą Jušką. Pastarasis, kuris šiuo metu suimtas už sukčiavimą, sako neprisimenąs, kaip jį badė peiliu: „Sužalojimus pamačiau tik atsibudęs iš miego.“

Susiginčijo dėl darbo reikalų

R.Krutulis sakė užsiimantis individualia veikla – kertantis su brigada miške medžius. Pas jį dirbo ir Modestas Č., atvykęs į Alytų iš Anykščių rajono.

Birutės gatvėje, viename iš dviejų name esančių butų sekmadienio vakarą brendį gėrė R.Krutulis, Modestas Č. ir E.Juška. Kai pastarasis nuėjo miegoti, likę du vyrai pradėjo ginčytis ir pyktis. „Sakiau, jam, kad jis sėdi namuose, neina dirbti, taip ir kilo konfliktas“, – teigė R.Krutulis.

Jis pasakojo, kad kiek pasiginčijus vėliau abu nusiramino ir atidarė kitą butelį. „Atsinešdamas į kambarį alkoholio, į kišenę įsidėjau ir virtuvinį peilį. Tai padariau automatiškai, neturėjau tikslo jo panaudoti. Po to, kai vėl susiginčijome, nesuprasdamas savo veiksmų, pradėjau badyti Modestą. Jis nebandė gintis. Apie pasekmes negalvojau“, – pasakojo kaltinamasis.

Vėliau nusikaltimo vietoje buvo rasta lūžusi nuo smūgių peilio geležtė ir toliau numestas kotas.

„Po to, kai vėl susiginčijome, nesuprasdamas savo veiksmų, pradėjau badyti Modestą. Jis nebandė gintis. Apie pasekmes negalvojau“, – pasakojo kaltinamasis.

Liudytojai ir E.Juška sakė, kad Modestas Č. ir anksčiau pykdavosi su R.Krutuliu, reikalaudavo, kad šis sumokėtų algą. Vyrai yra susimušę darbo metu.

Bandė auką tvarstyti

Subadęs žmogų R.Krutulis sakė pažadinęs kitame kambaryje miegojusį E.Jušką. Vyrai vėl ėmė gerti. E.Juška paklausė, kur yra Modestas, R.Krutulis atsakė, kad miega ir nenorėjo išleisti sugėrovo iš kambario. Tačiau šis vis tiek prasiveržė ir pamatė gulintį ant grindų sužalotą vyrą.

R.Krutulis sakė, kad tada ėmė tvarstyti paklodėmis savo aukos žaizdas. „Jis sakė, kad gyvens. Tada jį palikau ir nuėjau miegoti“, – teigė R.Krutulis.

E.Juška pasakojo, kad Modestas jo dar paprašė atnešti vandens. Vyrai teisme teigė nežinantys, kodėl nepakvietė medikų. 

E.Juška negalėjo paaiškinti ir to, kaip jis pats buvo sužalotas. „Tai įvyko man miegant“, – tepasakė jis.

Vėliau, užmigus R.Krutuliui, E.Juška tvirtino išlipęs per langą. Jis neigė, kad kaltinamasis jo nenorėjęs išleisti, nors ikitiesminio tyrimo medžiagoje skelbiama, kad jis nuo R.Krutulio paspruko.

Liudytojai, pas kuriuos atėjo sužalotas E.Juška, savo ruožtu teisme minėjo, kad šis jiems sakė buvęs užpultas R.Krutulio.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Teisme
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./E.Juška

Gerai visus tris sugėrovus pažinoję alytiškiai, vyras ir moteris, pasakojo, kad vos sužinoję apie R.Krutulio siautėjimą nuskubėjo prie namo Birutės gatvėje ir per langą pamatė žmogaus kūną. Tada pakvietė medikus, policiją.

Policininkai vidun pateko per langą, nes durys buvo užrakintos. Ten jie rado jau negyvą Modestą Č. ir kitame kambaryje miegantį R.Krutulį.

Tą pačią dieną buvo sulaikytas ir E.Juška, kuris buvo ieškomas dėl sukčiavimo telefonu. Teisme jis pareigūnų atlydėtas su antrankiais, nes šiuo metu yra suimtas.

Prokuroras pasiūlė bausmę

R.Krutulis jau 7 kartus teistas už plėšimus, vagystes, viešosios tvarkos pažeidimus, pasipriešinimą valstybės tarnautojui, fizinio skausmo sukėlimą, dokumentų klastojimą. Bausmes atliko įvairiose įkalinimo įstaigose.

R.Krutulis savo kaltės dėl nužudymo neneigė. Prokuroras jam pasiūlė skirti 9 metų laisvės atėmimo bausmę.

R.Krutulis savo kaltės dėl nužudymo neneigė. Prokuroras jam pasiūlė skirti 9 metų laisvės atėmimo bausmę.

Modesto Č. brolis yra pateikęs ieškinį, kuriame prašoma priteisti iš R.Krutulio 3,3 tūkst. litų laidojimo išlaidoms padengti ir 40 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Jis teisme minėjo, kad ši jo prašoma suma bus skirta žuvusio motinai ir dar dviem broliams, kurių vienas yra 14 metų. „Ieškinį vienas teikiu dėl to, kad mama teisme negali dalyvauti dėl sveikatos, vienas brolis dirba, kitas dar tėra moksleivis“, – aiškino vyras.

Tuo tarpu kaltinamojo advokatė paprašė sumažinti neturtinės žalos atlyginimo sumą nužudytojo broliui, nes kiti šeimos nariai nesikreipė į teismą. „Remiantis jo paties argumentais, jam pačiam priklausytų skirti 10 tūkst. litų. Taip pat prašytume skirti kiek įmanoma švelnesnę bausmę, nes kaltinamasis dirbo, turėjo individualią veiklą, bandė dorai gyventi“, – mano gynėja.

E.Juška taip pat pasiūlė švelninti bausmę R.Krutuliui. „Jis nekonfliktiškas ir panašiai“, – sakė nukentėjusysis.

Teismas savo sprendimą paskelbs gruodžio 23 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min