15min be reklamos
2023 02 06, 08:53

14-o aukšto balkonais nuo pareigūnų sprukę „žolės“ augintojai keliauja į teismą

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys uostamiestyje gyvenantys 22-33 m. vyrai kaltinami neteisėtai laikę labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų, turint tikslą jas platinti. Dviem iš jų – 30 m. ir 33 m. klaipėdiečiams – kaltinimai taip pat pareikšti ir dėl neteisėto kanapių auginimo.
Vyrai daugiabučio bute Klaipėdoje ne tik laikė narkotines medžiagas, bet ir augino jas spintoje.
Vyrai daugiabučio bute Klaipėdoje ne tik laikė narkotines medžiagas, bet ir augino jas spintoje. / Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

Tyrimo duomenimis, praėjusių metų vasarį policijos pareigūnai gavo duomenų apie ieškomo 30-mečio klaipėdiečio galimą buvimo vietą viename iš Klaipėdos daugiaaukščių gyvenamųjų namų.

Nuvykus patikrinti gautą informaciją, pareigūnų į minėtą butą niekas neįleido, tačiau iš jo sklindantys garsai leido įtarti, jog viduje kažkas yra.

Patekus į vidų buvo matyti visur išmėtyti daiktai, tačiau bute žmonių nebuvo.

Paaiškėjo, kad, siekdami išvengti sulaikymo, 30 m. ir 33 m. vyrai iš 14-ame aukšte esančio buto spruko balkonų turėklais. Ekstremalus ir pavojingas pabėgimo būdas buvo pasirinktas ne be reikalo. Pareigūnai bute, kuriame buvo apsistoję bėgliai, rado labai didelį kiekį – 2,9 kg – narkotinės medžiagos – kanapių, taip pat rasta ir psichotropinės medžiagos – tetrahidrokanabinolio (0,335 g).

Minėtame bute teisėsaugininkai taip pat aptiko sieninėje spintoje įrengtą kanapių auginimo šiltnamį. Jame, kaip įtariama, ir buvo užaugintas labai didelis kiekis (2,9 kg) kanapių.

Turimais duomenimis, nuo policijos pareigūnų bėgę vyrai mėgino su savimi išsinešti 67 vnt. paketų su labai dideliu kiekiu – daugiau nei 650 g – narkotinės medžiagos – kanapių dervos, tačiau besileisdami balkonais iš 14-o aukšto, šias narkotines medžiagas pametė. 30-metis kaltinamasis netrukus buvo sulaikytas, vėliau pristatytas į Alytaus pataisos namus laisvės atėmimo bausmės atlikimui už kitas nusikalstamas veikas.

Tęsiant tyrimo veiksmus, ir gavus duomenų apie 33 m. vyriškio galimą buvimo vietą, 2022 m. balandžio mėnesį Klaipėdoje teisėsaugininkai sulaikė pastarojo 22 m., kaip įtariama, bendrininką.

Atliktų kratų metu anksčiau neteisto 22 m. Klaipėdos miesto gyventojo bute rasta daugiau nei 1,7 kg kanapių, apie 125 g kokaino, kanapių dervos. 2022 m. gegužę Klaipėdoje buvo sulaikytas ir niekur nedirbantis 33 m. klaipėdietis.

Skaičiuojama, kad šio tyrimo metu visų rastų ir paimtų narkotinių ir psichotropinių medžiagų kaina nelegalioje rinkoje gali siekti 80 tūkst. eurų.

Tyrimui vadovavusio ir valstybinį kaltinimą teisme palaikysiančio prokuroro Vitalijaus Gulenkovo nutarimu paskirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas į dviem kaltinamiesiems priklausančias pinigines lėšas – daugiau nei 11 tūkst. eurų, kurie buvo rasti ir paimti kratų metu.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą didelio kiekio kanapių auginimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 5 metų. Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min