Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

17 kartų teistas 20-metis klaipėdietis Algirdas Karčiauskas šįkart nuteistas už teisėjų reketą

Kalinys
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: kalinys
Šaltinis: 15min
0
A A

Už nepagarbą teismui, bandymą reketuoti teisėjus ir kitus nusikaltimus – 10 metų nelaisvės jaunam klaipėdiečiui Algirdui Karčiauskui.

Ne kartą iš įkalinimo vietų įvairių teismų teisėjams rašęs grasinančio pobūdžio laiškus bei iš teisėjų reikalavęs įspūdingų pinigų sumų, šią savaitę naują nuosprendį Klaipėdos apygardos teisme išgirdo 20-metis klaipėdietis. Jis nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme.

Net 17 kartų per neilgą savo gyvenimą jau teistas Algirdas Karčiauskas šįkart už grotų pasiųstas už tai, kad 2013 m. vasarą, kalėdamas Lukiškių ir Šiaulių tardymo izoliatoriuose, Klaipėdos apylinkės teismui atsiuntė du grasinančio pobūdžio laiškus, kuriuose ne tik nepagarbiai atsiliepė apie teismą ir teisėjus, grasino jiems susidorojimu, bet ir nurodydamas konkrečias jų pavardes, reikalavo didžiulių pinigų sumų. Todėl klaipėdietis buvo teisiamas ir dėl turto prievartavimo bei grasinimo nužudyti. Dėl pastarojo kaltinimo jis išteisintas.

Skiriant nuteistajam bausmę, ji buvo subendrinta su kitų teismų už analogiškas nusikalstamas veikas jau paskirtų nuosprendžių bausmėmis, todėl galutinė bausmė, kaip ir buvo prašyta baigiamojoje kalboje teisme, skirta 10 metų laisvės atėmimo“, – paaiškino valstybės kaltintoja, Klaipėdos apylinkės prokurorė Gina Skersinskytė.

Teismo nuosprendyje, be kita ko, sakoma: „Viešojoje erdvėje vis garsiau skamba įvairių radikaliai nusiteikusių, valstybės pagrindus ignoruojančių ir teisinių argumentų kalbos sąmoningai nenorinčių  girdėti asmenų pasisakymai, kuriais žeminamos valstybės institucijos ir jų pareigūnai, teismų valdžia ir teisėjų garbė bei orumas“.

Pasak teismo, teisiamojo nusikalstamų išpuolių pradžia kaip tik ir sutampa su tuo laikotarpiu, „kai teismų ir teisėjų puolimas visuomenės informavimo priemonėmis bei kai kurių valstybės pareigūnų ir politikų skleidžiamomis neigiamomis nuomonėmis apie teismų veiklą buvo ypač aktyvus ir kaltinamajam darė ypač didelę neigiamą įtaką“.

Teismo nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka, pažymima Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Palmiros Martinkienės paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min