Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 7d. 18:12

19-metis sekso maniakas Mantas Šapinskas siunčiamas į pataisos namus

Sutepta lėlė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sutepta lėlė
Mažametę išžaginusiam ir prievartavusiam jaunuoliui bausmės vykdymas negali būti atidėtas. Taip paskelbė aukštesnės instancijos teisėjai, pakeitę ankstesnį Mantui Šapinskui palankų teismo sprendimą.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį pakeitė nuosprendį, kuriuo buvo atidėtas bausmės vykdymas už mažametės išžaginimą ir prievartavimą nuteistam Mantui Šapinskui.

Vos pasibaigus teistumui vaikinas išžagino mažametę, todėl Apeliacinis teismas mano, kad šis asmuo nepadarė išvadų.

Vilniaus apygardos teismo pernai rugpjūčio 26 dieną paskelbtu nuosprendžiu 19-metis M.Šapinskas buvo nuteistas penkerių metų laisvės atėmimo bausme ją atidedant trejiems metams.

Apeliacinis teismas nusprendė, kad nuteistajam laisvės atėmimo bausmės vykdymas buvo atidėtas nepagrįstai ir šią nuosprendžio dalį panaikino.

Teismas pažymėjo, kad nuteistasis prieš kelerius metus dar būdamas nepilnametis buvo nuteistas už mažamečio seksualinį prievartavimą, tuomet paskirtos jam bausmės vykdymas buvo atidėtas. Vėliau jis įvykdė dar kelis seksualinio pobūdžio nusikaltimus, už kuriuos paskirtos bausmės vykdymas jam vėl buvo atidėtas.

Vos pasibaigus teistumui vaikinas išžagino mažametę, todėl Apeliacinis teismas mano, kad šis asmuo nepadarė atitinkamų išvadų, ir į tai teismas, skirdamas jam galutinę bausmę, turi atsižvelgti.

Rugpjūtį paskelbus nuosprendį M.Šapinskas buvo paleistas teismo salėje.

Apygardos teismas jo paleidimą į laisvę aiškino tuo, kad nuteistasis daugiau nei metus – nuo 2014 metų rugpjūčio 12 dienos – laukė nuosprendžio būdamas suimtas. Teismo nuomone, tai yra pakankamai ilgas laikas įvertinti savo elgesį, padaryti tinkamas išvadas jį pakeisti.

„Jam skirtinos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas, sudarant sąlygas pasitaisyti“, – tada paskelbė teismas.

Teismas padarė išvadą, kad kaltinamasis gali pasitaisyti ir netaikant realaus laisvės atlikimo. Be to, nukentėjusiosios motina prašė neskirti kaltinamajam realios laisvės atėmimo bausmės.

Iš M.Šapinsko nukentėjusiajai priteista 5 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.
Pagal ankstesnį nuosprendį bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu M.Šapinskui skirtos auklėjamojo poveikio priemonės: 40 valandų auklėjamojo pobūdžio darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose, turinčiose auklėjamąjį pobūdį.

Vienus metus M.Šapinskas buvo įpareigotas būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., mokytis, ar tęsti mokslą, ar dirbti; uždrausta bendrauti su nukentėjusiąja.

Bylos duomenimis, M.Šapinskas 2014 metų liepą pasinaudojo mažametės mergaitės bejėgiška būkle, apgaule įviliojo ją į nebaigtą statyti pastatą, kuriame ją seksualiai išprievartavo. Kitą dieną mergaitė buvo išžaginta sode.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min