15min be reklamos
2022 11 18, 13:33

200 eurų kyšio kaina: Darbo inspekcijos patarėjas neteko darbo, mokės 7000 eurų

Už kyšininkavimą ir prekybą poveikiu kaltu pripažintas buvęs Valstybinės darbo inspekcijos patarėjas – skirta 7000 Eur bauda, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija / „Adobe Stock“ archyvo nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino Vilniaus apygardos prokuratūros pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje pripažino buvusį Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinio skyriaus patarėją – vyriausiąjį darbo inspektorių R. T. kaltu dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.

Teismas asmeniui skyrė 7000 Eur baudą.

Bylos duomenimis, tuometinis Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus teritorinio skyriaus patarėjas tiesiogiai iš asmens pareikalavo 400 eurų kyšio ir vėliau priėmė 200 eurų kyšį už pritarimą išduoti statybos objekto užbaigimą patvirtinantį dokumentą.

Pagrindiniame tyrime tiriamos 249 nusikalstamos veikos, įtarimai pareikšti 61 asmeniui.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Centrinė tyrimų valdyba, jį kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, tyrimui vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu.

Tai teismo sprendimas byloje, kuri atskirta iš didelio masto ikiteisminio tyrimo dėl galimos korupcijos statybų priežiūros srityje Vilniaus miesto savivaldybėje. Šiame pagrindiniame tyrime tiriamos 249 nusikalstamos veikos, įtarimai pareikšti 61 asmeniui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min